polkolonie

Półkolonie i ferie w O!Mega Szkole

Półkolonie w O!MEGA Szkole to świetna alternatywa do spędzania wolnego czasu w domu. Wakacje czy ferie w mieście wcale nie muszą kojarzyć się z nudą i monotonią!

Półkolonie zimowe 2019

1 tydzień ferii: 14-18 stycznia 2019

archiKULTURA – projektuj i twórz!

Półkolonie architektoniczno-projektowe

Dlaczego słowo „design” stało się aż tak modne w ostatnich latach? Dlaczego krzesło, dom, a nawet ulubione zabawki są często podpisane nazwiskiem projektanta? Kto decyduje o finalnym kształcie przedmiotów i jak sprawdza, czy służą innym? Czy rzemieślnik to mała fabryka? Co oznacza słowo „jakość” i gdzie jej szukać? 1 tydzień półkolonii w O!MEGA Szkole to projektowe wyzwanie dla młodych umysłów. Poćwiczymy wyobraźnię, myślenie przyczynowo-skutkowe, umiejętności motoryczne, zdolność rozsądnego gospodarowania posiadanymi przedmiotami i utrwalimy wiedzę ze szkolnych przedmiotów takich jak matematyka, technika, czy plastyka.

Na półkolonie Archikultura – projektuj i twórz! zapraszamy dzieci w wieku 6-13 lat.

W ciągu 5 intensywnych dni pod okiem O!MEGA kadry dzieci poznają sens projektowania, nauczą się wyciągać wnioski z wykonanych zadań, poznają „od kuchni” pracę projektantów i rzemieślników. Wszystko to przy dużej dawce śmiechu, zabawy i wyzwań plastyczno-technicznych.

– PP Projekt to Proces (opowieść o fazach projektu)
– wszystko KTOŚ zaprojektował (rozmowa o odpowiedzialności społecznej projektantów)
– najlepszymi projektantami zabawek są dzieci – twórcy Lego wiedzą to najlepiej
– przeprojektowywanie przedmiotów codziennego użytku na własne potrzeby (np. kasownik, podstawka pod kubek)
– mały warsztat pracy w drewnie
– zobaczyć na własne oczy – wizyta w pracowni twórców toreb i plecaków
– projektowanie zarówno małej i dużej formy (od biżuterii przez mebel po budynek)
– miasto dzieci – tworzenie makiety miasta idealnego
– stare nie znaczy bezużyteczne – nadawanie drugiego życia przedmiotom
– praca z tkaniną
– matematyka dla młodych architektów

Półkolonie trwają od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.

Dzieciom zapewniamy opiekę również w godzinach 8:00-9:00 i 16:00-17:00 podczas zajęć świetlicowych.

W koszt półkolonii wlicza się niepełne wyżywienie (obiad, napoje, zdrowe przekąski) i wszystkie niezbędne artykuły plastyczne i techniczne. Rodzice zobowiązani są do zapewnienia swoim pociechom drugiego śniadania i/lub podwieczorku (i dostarczenia go w śniadaniówce).

Koszt: 450 zł, zapisy mailowo na adres mleoniuk@omegaszkola.edu.pl lub pod numerem telefonu 570 509 525.

Uwaga: przy zapisie na półkolonie rodzeństwa przewidziane są zniżki. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły!

2 tydzień ferii: 21-25 stycznia 2019r.

DŹWIĘKO(NIE)SZCZELNIE – i wszystko gra!

Półkolonie muzyczno-edukacyjne

Czy dźwięki miasta to muzyka? Jak skupić się w rozpraszającym otoczeniu? Czy ludzkie ciało można porównać do orkiestry? Czy muzyka relaksacyjna rzeczywiście relaksuje?

Półkolonie Dźwięko(nie)szczelne rozwieją wszelkie wątpliwości! 2 tydzień ferii zimowych w O!MEGA Szkole upłynie pod znakiem szeroko rozumianych dźwięków. Przez 5 dni uczestnicy będą chłonąć je wszystkimi zmysłami i nauczą się wsłuchiwać w swoje emocje dzięki umiejętnie wplecionym elementom treningu uważności.

Dla dzieci w wieku 6-13 lat przygotowaliśmy mnóstwo pomysłów na aktywny odpoczynek od nauki.

W programie:

– elementy integracji sensorycznej przy ASMR
– tworzenie dźwiękowego portretu O!MEGA półkolonii
– samodzielny dubbing ulubionych bajek
– nauka języka migowego i „słyszenie” rzeczywistości przez osoby głuchonieme
– uważne słuchanie (elementy mindfulness)
– tworzenie gier planszowo-dźwiękowych
– rozpoznawanie i reagowanie na dźwięki miasta
– emisja głosu i techniki oddychania
– wewnętrzny szum – kreatywne zajęcia z biologii
– dźwięki w kuchni – kuchenne harce przy muzycznych przepisach

Półkolonie trwają od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00.

Do tej pory przeprowadziliśmy m.in.

Półkolonie „Złota rączka w akcji”

Tworząc drewniany domek ogrodowy. Uczestnicy brali udział w całym procesie: od projektu, przez przygotowanie drewna, aż do stawiania konstrukcji i wykończenia.

Półkolonie ceramiczne „Ulepmy piękne lato”

Każde dziecko mogło poćwiczyć swoją wyobraźnię, cierpliwość do precyzyjnych prac manualnych i sprawność rąk na kole garncarskim.

Półkolonie dziennikarsko-detektywistyczne „Na tropie Zakapiora”

Próbując złapać nikczemnika, który próbował pokrzyżować wakacyjne plany młodych detektywów, badając zawód dziennikarza w redakcji Gazety Wyborczej i ćwicząc dykcję podczas prawdziwej audycji w Radio Poznań.

Interesują Cię półkolonie w O!Mega Szkole?

Bądź na bieżąco z tematami i terminami naszych półkolonii i dołącz do nas na Facebooku: facebook.com/omegaszkola/

dzieci

Co na to dzieci?

O!MEGA jest szkołą w której czuje się swobodnie i bezstresowo. Nauczyciele są tutaj dobroduszni i otwarci. Lekcje prowadzone są w ciekawy sposób, mówiąc to mam na myśli świetną metodykę pracy nauczycieli, wiąże się to również z dużą ilością spontanicznych wyjść oraz wycieczek związanych z przerabianym aktualnie materiałem. Uważam to za bardzo atrakcyjne. Oczywiście obowiązuje zakres materiału i obowiązków, które trzeba zrealizować, ale jest to jakby rzecz drugoplanowa. Pójście do tego liceum zmieniło moje postrzeganie szkoły i uświadomiło, że można traktować ją faktycznie jako drugi dom

Lubimy O!MEGĘ za to, że: razem fajnie się bawimy (Piotr), nie ma zadań domowych (Piotr), bawimy się na matmie w różne zabawy matematyczne (Tymek), razem robimy w książkach (Karol), poznajemy nowe litery i są fajni nauczyciele (Matylda), są smaczne obiady (Lili), są fajne długie przerwy (Maria).

Aleksy (klasa Science)

Grupa 0-1

Mówili o nas

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację?