nauczyciele

O!MEGA Kadra

Dzieci to doskonali naśladowcy. Dlatego w O!MEGA Szkole dajemy im najlepszy możliwy przykład! O!MEGA Mentorzy i Nauczyciele to przewodnicy, którzy w bezpiecznym emocjonalnie środowisku pokazują dzieciom jak zdobywać, demonstrować i artykułować wiedzę i umiejętności. O!MEGA Kadra zdecydowanie lubi to, co robi i nie zamieniłyby swojej pracy na żadną inną. Każdy z nas wnosi do szkoły swoją odmienną cząstkę tworząc mieszankę, która pozwala dzieciom na poznanie różnorodności dorosłych

Joanna Sowińska

Dyrektor szkoły, opiekun metodyczny

Psychoterapeutka z ponad 10-letnim stażem, klinicystka kształcąca psychologów, pedagogów i nauczycieli. Jest związana ze szkołą od początku jej istnienia. W 2018 roku objęła funkcję dyrektora szkoły. Tworzy zaplecze metodologiczne szkoły, nadzoruje pracę kadry i realizację założeń zarówno programu O!MEGI, jak i ogólnopolskiej podstawy programowej.

W codziennej pracy najważniejsze są dla niej pogodzenie wymagań systemu z potrzebami dzieci. Gdy nie ma jej przy komputerze, to prawdopodobnie podgląda O!MEGA lekcje, biega z uczniami po deszczu lub rozmawia z rodzicami o postępach ich dzieci. W wolnym czasie rusza na południe Europy.

Magdalena Kubiak

Psycholog szkolny, Study Skills

Magda jest psychologiem, który doskonale rozumie, że wspieranie polega na tym, żeby człowiek odzyskał wiarę w swoje kompetencje i działał w kierunku coraz większej samodzielności. Dlatego nie udziela porad, nie wyręcza, nie mówi uczniom, jak mają żyć, czy załatwiać swoje sprawy. W zamian proponuje mądre pytania, analizę opcji, przyglądanie się konsekwencjom, towarzyszenie w próbach i eksperymentach. Profesjonalnie szkoli się w kierunku psychoterapii systemowej, ma duże doświadczenie zawodowe, bo wiele rzeczy ją interesuje. O ludziach najwięcej uczy się w podróży, a do tych ma wiele okazji, bo od 16 lat tańczy w zespole folklorystycznym.

Brała udział w konkursach i festiwalach m.in. w Brazylii, Korei, Malezji, Nepalu, Japonii, Nowej Zelandii. Jak już zdarzy się, że ma wolną chwilę, to czyta Mroza i Chmielarza albo spotyka się z przyjaciółmi.

Aleksandra Masztalerz

Pedagog specjalny, Terapeuta, TrainBrain

Absolwentka pedagogiki specjalnej – edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnością, wolontariuszka. Szerzy ideę równych szans, akceptacji i uważności. W O!MEGA Szkole prowadzi edukację włączającą i wspiera dzieci z różnymi wyzwaniami rozwojowymi. Na pierwszym miejscu stawia budowanie silnej relacji. 

A po szkole? Prowadzi terapię indywidualną, zajęcia rewalidacyjne i kompensacyjne. Ostatnio odkrywa pozytywną energię festiwali muzycznych, poznaje tajniki jogi, medytacji i mindfulness. 

Podróże? Byle jak najbliżej natury i pod namiot. Na nowo pokochała rośliny, tworzy swoją własną dżunglę.

Julia Kruszona

Mentor, edukacja wczesnoszkolna

Julia jest nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej z 4-letnim doświadczeniem. Od początku swojej ścieżki zawodowej poznaje i doskonali metody, dzięki którym dzieci szybciej przyswajają poznany materiał, zachowując ciekawość i budując stabilną samoocenę. Jako absolwentka klasy biologiczno-chemicznej bardzo dba o to, by wiedza przyrodnicza i kompetencje matematyczne były odpowiednio reprezentowane w nauczaniu wczesnoszkolnym. Jak sama mówi – chciałaby zarazić pasją do eksperymentowania i doświadczania jak najwięcej dzieci.

Marta Nawrocka

Mentor, edukacja wczesnoszkolna

Kilka lat temu porzuciła studia ekonomiczne na rzecz pedagogiki i uważa to za jedną z najlepszych decyzji w swoim życiu (bez obrazy, ekonomio!). Zresztą tak chyba musiało być, bo oboje jej rodzice są pasjonatami edukacji i pracują w szkole. To jej drugi rok w O!MEGA Szkole! A „po lekcjach”: tańczy salsę i sprawia jej to ogromną frajdę, od lat jest miłośniczką jogi, a elementy tego treningu uważności i bycia świadomym swojego ciała wprowadza na swoich zajęciach z dziećmi. Kwestie zdrowego stylu życia, jedzenia, naturalnych kosmetyków i tego wszystkiego, co utrzymuje człowieka w dobrej kondycji psychofizycznej, są dla niej szalenie ważne (choć, miłość do cukru jest nieprzezwyciężona i chyba taką zostanie). Lubi tworzyć i wytwarzać, chętnie próbuje nowych technik.

Marta jest O!MEGA mistrzynią dostrzegania w ludziach zasobów, konstruktywnej i wspierającej współpracy z rodzicami i doskonałą rozmówczynią. Sprawdźcie sami!

Anna Górna

Mentor, edukacja wczesnoszkolna

Nieoceniona przewodniczka najmłodszych uczniów. Dba o to, by początek przygody z edukacją był dla dzieci jak najbardziej entuzjastyczny. Poza byciem nauczycielką jest także terapeutą pedagogicznym, więc bądźcie spokojni – znajdzie fortel, by każdego nauczyć czytania, pisania i liczenia. Odpoczywa w górach i w kinie, uwielbia muzykę i taniec, a to wszystko przekłada na codzienną pracę z dziećmi.

Jeśli widzisz, że ktoś zbudował ścieżkę sensoryczną dla uczniów, przydźwigał do szkoły wielką makietę albo układa choreografię do kolejnej zabawy ruchowej – to na pewno Ania!

Weronika Gądek

Mentor, WF, trening pływania i tenisa

Były (na nasze szczęście!) pracownik jednego z największych banków w Polsce. Absolwentka AWFu, która przez wiele lat trenowała piłkę nożną. W O!MEGA Szkole duży nacisk kładzie na sporty zespołowe, które jej zdaniem najlepiej rozwijają zdrowego ducha rywalizacji, kooperację w grupie i umiejętność odnalezienia i wzmacniania swoich mocnych stron.

Werka to dusza towarzystwa, bez której już nie wyobrażamy sobie codziennego, pracowego roz-ruchu.

Marcin Piątyszek

Mentor, historia, WOS

Animator kultury, polonista, nauczyciel etyki i historii, tutor, producent muzyczny. Na co dzień pracuje w szkole oraz prowadzi poznański LOKAL – miejsce spotkań. Od 2005 roku animator rozmaitych przedsięwzięć kulturalnych w Poznaniu. Stworzył m.in. oprawę dźwiękową do czterech edycji festiwalu Animator, jest twórcą takich projektów muzycznych jak Wieniawski Remixed czy Elektroika. Od 2012 roku swoje działania związane z edukacją kulturalną zaczął kierować do dzieci i młodzieży. Współpracował z Festiwalem Malta oraz Sztuka Szuka Malucha. W O!MEGA Szkole dba o to, by rozmaite zjawiska społeczne, polityczne, ekonomiczne i historyczne uczniowie umieli zobaczyć w szerokim kontekście.

Marcin pracuje problemowo, a nie chronologicznie, bo mocno wierzy, że wychowanie do myślenia jest ważniejsze od wychowania do „recytowania z pamięci”.

Agnieszka Stefanowska

Język polski

Polonistka po klasie matematyczno-fizycznej (!), z otwartym umysłem i nieustającą ciekawością świata. Dostrzega piękno w każdym przejawie życia, dlatego wszystko może być dla niej inspiracją. Dużą wagę przywiązuje do słowa, które tworzy rzeczywistość. Język – nie tylko polski, ale każdy kod – jest dla niej obszarem nieustannych odkryć, zachwytów i fascynacji, dlatego stara się ten zachwyt zaszczepić innym.

Dzięki sporemu doświadczeniu w pracy z różnymi grupami dzieci i młodzieży oraz dużej łatwości w budowaniu relacji rozumie podopiecznych i ich potrzeby i stara się na nie mądrze odpowiadać.

Marta Witkowska

Matematyka

Matematyczka, dzięki której nasi uczniowie naprawdę umieją i lubią ćwiczyć swój intelekt. Marta to doskonały dydaktyk matematyki, który trafia do serc pierwszoklasistów w szkole podstawowej i jednocześnie imponuje licealistom w klasie Science. Poza szkołą spotkacie ją występującą w chórze gospel, ale to właśnie w szkole chcemy widzieć ją jak najczęściej.

Zapytajcie ją kiedyś, na czym polega system świateł albo banknotów w motywowaniu uczniów – przekonacie się, że można bez prymitywnych, behawioralnych technik oraz bez ocen przekonać dzieci do matematyki.

Aleksander Woźniak

Biologia, Geografia

Olek to delegat O!MEGA Kadry do świata natury. Pokazuje uczniom przyrodę taką, jaka jest, lubi „babrać się” w ziemi, skakać po kałużach, sadzić kwiaty i warzywa. Zafascynowany ideą skandynawskich szkół leśnych, niemal każdą lekcję prowadzi w terenie. Udowadnia, że zamiast mówienia o rzeczywistości, warto poznawać ją wszystkimi zmysłami. Potrafi w ten sposób zarówno zafascynować młodszych uczniów, jak i przygotować maturzystów do egzaminu.

W czasie wolnym przenosi się do swojego drugiego świata, w którym fotografuje ptaki, ale mechaniczne (pasjonuje się samolotami), pisze opowiadania i podróżuje.

Weronika Andrzejewska

Fizyka

Doktorantka na Wydziale Fizyki, osobowość wśród poznańskich korepetytorów. Znaleźliśmy się, ponieważ rozpytywaliśmy o kogoś, kto trafi zarówno do pasjonatów, jak i do sceptyków wśród uczniów. Weronika uczy w O!MEGA Szkole tak, że sami chcielibyście chodzić na jej zajęcia. Gimnazjalistom przywraca wiarę w ich możliwości, a w Liceum współtworzy mądry i kreatywny program lekcji i laboratoriów.

Po pracy śpiewa, gra na instrumentach i jest największym wyznawcą teorii, że nauki ścisłe mają z muzyką ogromnie dużo wspólnego.

Edyta Muchowiecka

Rytmika, muzyka

Kobieta, która w O!MEDZE czuje się jak w swoim żywiole. Taki nauczyciel i do tańca i do… wyznaczania azymutów. Umiejętnie wprowadza uczniów w fascynujący świat fauny i flory, a gdy ich zmęczenie osiąga wyżyny, koi ich relaksującymi dźwiękami muzyki. Skończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, gra w orkiestrze i sama przyznaje, że muzyka jest jedną z jej największych pasji.

Karolina Korycka

Język angielski, klasy 0-6

Pasją Karoliny jest przebywanie z dziećmi i nie wyobraża sobie robienia w życiu czegokolwiek innego. O tym, że będzie nauczycielką wiedziała już w wieku 10 lat. Z każdym kolejnym rokiem realizowała swój plan. W wieku 18 lat (czyli dokładnie wtedy, gdy prawo jej na to pozwoliło) zaczęła jeździć na obozy harcerskie w roli opiekunki/instruktorki i to była jej pierwsza przygoda w pracy z grupą. Później zaczęła odwiedziny w domu dziecka – bawiła się z dzieciakami, dawała się czesać, rozmawiała. Jeszcze na studiach filologicznych rozpoczęła pracę w szkołach językowych.

Zwolenniczka pozytywnej dyscypliny, mówienia w taki sposób, aby dzieci chciały słuchać oraz słuchania tak, aby chciały mówić. Lubi muzykę, gra na gitarze, a od niedawna również na ukulele (które dzieciaki już miały szansę poznać na zajęciach).

Anna Lubarska

Język angielski, klasy 7-8

Kobieta, która udowadnia, że każdy, kto nauczył się języka polskiego jest w stanie nauczyć się języka obcego (wymaga to jedynie cierpliwości i zaangażowania). Podobno umie zrobić fikołka na trzepaku do przodu i do tyłu, czyta chodząc (i na nic nie wpada!), generalnie hołduje zasadzie „kto się nie rusza, ten już umarł”. Poza angielskim upodobała sobie szwedzki i niewykluczone, że tą pasją podzieli się z uczniami. Unika ludzi oceniających pochopnie, a w szkole najchętniej nie oceniałaby wcale.

Na lekcjach z nią możecie liczyć na dużo autentycznej empatii, jasne zasady gry i wiele okazji do wzrastania i rozwoju według indywidualnych potrzeb uczniów.

Carlos Perdomo

Język hiszpański

Meksykanin, który w Polsce nie lubi tylko jednego, a mianowicie: zimy. Wulkan energii, który z każdym znajdzie wspólny język. Całkiem dobrze radzi sobie z polskim, ale na lekcjach zachęca uczniów do posługiwania się hiszpańskim. Wielki fan futbolu i swojej rodziny, z którą spędza co najmniej miesiąc każdego roku.

Martyna Kalemba

Język niemiecki

Absolwentka edukacji elementarnej z językiem niemieckim oraz terapii pedagogicznej. Pracuje jako nauczyciel języka niemieckiego oraz lektor w szkole językowej. Język niemiecki jest jej pasją! Uwielbia uczyć dzieci oraz młodzież. W swojej pracy uczy głównie poprzez zabawę oraz wykorzystuje różne metody aktywizujące. W wolnym czasie czyta niemieckie książki, ogląda filmy oraz tańczy.

Ela Niewiadomska

Plastyka, opiekun świetlicy

Urodzona nad morzem, wychowana w gdyńskim lesie. Absolwentka grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Ilustratorka, fanka wyobraźni i absurdalnych myśli. Zaangażowana w inicjatywy społeczno-artystyczne, zwłaszcza w te mówiące o aktywnym uczestnictwie dzieci w życiu społecznym. Współtworzyła inicjatywę Dzielnico, która wraz z dziećmi i młodzieżą z poznańskich Jeżyc ożywiała dawny Kiosk organizując wydarzenia dla społeczności lokalnej. Corocznie wymyśla program artystyczno-społeczny Wolno Dzieciom, dla Malta Festival, a od kilku lat wspiera działania Stowarzyszenia Lepszy Świat. Prowadzi warsztaty artystyczne m.in. we współpracy z CK Zamek, Teatrem Polskim, Galerią Arsenał czy Centrum Sztuki Dziecka.

Wbrew pozorom uwielbia również czas wolny, kiedy czerpie nową energię wśród ludzi, gotując lub leniuchując w lesie lub nad morzem.

Iza Królska

Kierownik biura i sekretariatu

Człowiek-orkiestra, bez którego na pewno życie codzienne szkoły było by niemożliwe. Iza dba o aspekty formalne, organizacyjne, co jednocześnie nie przeszkadza jej znać wszystkich uczniów, przyklejać im plastrów, własnoręcznie naprawić laminarkę czy razem z innymi malować sale szkolne (wchodziła jak kozica na najwyższą drabinę!).

Wielbicielka kotów (ma sześciu puchatych przyjaciół!), gór i rowerowych wycieczek. Co weekend pakuje rodzinę na rower lub do auta i wspólnie ruszają w nieznane.

Natalia Uchman

Dyrektor Organizacyjny

Natalia czuwa nad tworzeniem kultury organizacyjnej w O!MEGA Szkole, wdrażaniem i optymalizowaniem procesów i odpowiada za formalno-organizacyjne aspekty życia szkoły.

Jest managerem z praktycznym doświadczeniem w zarządzaniu projektami z różnych obszarów biznesu. Od 8 lat przeprowadza procesy projektowania produktów i usług, wykorzystując metodologię Design Thinking, SIT i Process Iceberg do tworzenia konceptu i prototypu, a następnie projektowania kolejnych etapów rozwoju produktu/usługi, aż po wdrożenie. Umiejętnie nadzoruje poszczególne fazy projektu, skupiając się nad poprawą efektywności zachodzących procesów. Od 13 lat przejmuje odpowiedzialność za całokształt powierzonych prac i potrafi opracować różne scenariusze i ścieżki działań. Myśl strategicznie. Posiada 8-letnie doświadczenie w branży usługowej (B2C, B2B). W latach 2018 – 2020 roku wykładowca w obszarze wdrażania innowacji.

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację?