polkolonie

Półkolonie i ferie w O!Mega Szkole

Półkolonie w O!MEGA Szkole to świetna alternatywa do spędzania wolnego czasu w domu. Wakacje czy ferie w mieście wcale nie muszą kojarzyć się z nudą i monotonią!

Półkolonie letnie w O!MEGA 2020

Półkolonie letnie w O!MEGA Szkole są realizowane w oparciu o nasze wartości: bezpieczeństwo emocjonalne i samodzielność w myśleniu i działaniu. Dlatego przez 9 tygodni wakacji zaproponujemy dzieciom i nastolatkom wiele mądrych i twórczych form spędzania czasu, ale przede wszystkim zadbamy o dobre relacje, umiejętność samodzielnego radzenia sobie z wyzwaniami, o poczucie bycia zauważonym i docenionym.

Wakacje to idealny czas, by odważyć się na przygodę, dowiedzieć się o sobie, że „umiem, mogę, potrafię!”

Kilka bliższych informacji:

Harmonogram dnia:

8:00- 9:00 poranek towarzyski (okazja dla każdego, by według własnego pomysłu spędzał czas z rówieśnikami i z frajdą zaczął dzień)

9:00- 9:45 zastrzyk energii na początek (poranny rozruch: ćwiczenia, taniec, ruch)

10:00-10:30 (drugie) śniadanie na trawie

10:30-12:30 I blok warsztatowy/zajęcia programowe

12:45-13:30 obiad i czytanie bostońskie

13:30-15:00 II blok warsztatowy

15:00-16:00 towarzyskie popołudnie (pogaduchy, gry, budowanie baz, zabawy ruchowe, co komu w duszy gra)

Przykładowe zajęcia zaplanowane w tygodniach tematycznych:

Glina, wełna, drewno:

 • warsztaty twórcze „Faktura-tekstura” (połączenie działań plastycznych i sensorycznych)
 • zajęcia na temat grafiki użytkowej połączone z projektowaniem przedmiotów
 • eksperymenty z dźwiękiem, poznawanie zawodu reżysera dźwięku i wykonywanie „Dźwiękowej mapy świata”
 • warsztaty projektowania biżuterii
 • warsztaty architektoniczne, działania wielkoformatowe, spacer architektoniczny po mieście
 • Natura- najbardziej utalentowany artysta: elementy bioniki (wzorowanie się na naturze w procesie projektowania)
 • land art w lesie i nad rzeką
 • elementy pracy w drewnie (warsztaty gościnne)
 • co sztuka może powiedzieć o emocjach- warsztaty z psychologiem
  Ponadto: codzienne treningi tenisowe i ogólnorozwojowe pod okiem Trenerki, siatkówka plażowa, elementy treningu uważności (ćwiczenia wyciszania i koncentrowania uwagi), dużo zabaw na łące i wśród zieleni

Project Science:

To wspólny projekt kadry O!MEGI, młodzieży O!MEGA Liceum (pasjonatów nauk przyrodniczych) oraz zaproszonych gości.

 • domowe i profesjonalne eksperymenty fizykochemiczne
 • zajęcia terenowe z Przyrodnikiem
 • poznawanie, zrozumienie i samodzielne przećwiczenie procesu badawczego (od sformułowania problemu/zaciekawienia aż do wyciągania wniosków z eksperymentu)
 • warsztaty dotyczące funkcjonowania mózgu człowieka i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie co z tego wynika dla nas w codziennym życiu, w procesach uczenia się i poznawania świata
 • warsztaty z profesjonalnymi inspektorami i opiekunami drzew
 • zajęcia z robotykiem
 • eksperymenty poznawcze- jak „oszukujemy” nasz mózg
 • wprowadzenie do krytycznego myślenia, jako profesjonalnego narzędzia do weryfikowania informacji

Ponadto: codzienne treningi tenisowe i ogólnorozwojowe pod okiem Trenerki, siatkówka plażowa, elementy treningu uważności (ćwiczenia wyciszania i koncentrowania uwagi), dużo zabaw na łące i wśród zieleni.

O!MEGA w grze!

Graliście kiedyś w dwa ognie? W klasy? W piłkę nożna? W boule? W tenisa? W gry podwórkowe? Założymy się z Wami, że tak! Każdy z nas ma swoją ulubioną grę. W grze chodzi o to, żeby realizować określone czynności według określonych zasad. Czasem gramy przeciwko sobie, a czasem gramy razem, żeby wygrać z własnymi słabościami, z przeciwnikiem. Lubimy emocje związane z planowaniem strategii, szukaniem fortelu, doskonaleniem swoich kompetencji, udowadnianiem sobie i światu, że jesteśmy świetni, dajemy radę. Dlatego szykujcie trampki i zaczynamy!

 

Lato musi być aktywne! Półkolonie sportowe w O!MEGA Szkole przekonają do ruchu nawet opornych. Po co siedzieć przed komputerem, skoro można grać, kopać, rzucać, łapać i szaleć na boisku z rówieśnikami? Przez tydzień uczestnicy nauczą się lub udoskonalą technikę gry w piłkę nożną pod okiem wykwalifikowanej trenerki, byłej zawodniczki najlepszych wielkopolskich drużyn żeńskich. Oprócz tego w harmonogramie pojawi się tenis, unihokej, piłka ręczna, piłka siatkowa (na profesjonalnym boisku do siatkówki plażowej) i wiele zabaw poprawiających koordynację ruchową i ogólną sprawność. Planujemy także zorganizowanie zajęć z yogi dla dzieciaków i nastolatków. Zdrowy i motywujący duch rywalizacji w pakiecie!

 

Zaplanowaliśmy dwa pełnowymiarowe treningi dziennie. Pomiędzy nimi, dla regeneracji, odpoczynku i frajdy rozplanowaliśmy: wycieczki nad rzekę, grę miejską, warsztaty twórcze DIY oraz wspólne gotowanie (sportowiec musi się dobrze odżywiać!).

Wyzwanie- działanie!

 • gra miejska „Pokaż co potrafisz!”
 • Roblox- warsztaty tworzenia własnych gier
 • projekt Radio- warsztaty z reżyserii dźwięku i półkolonijny klub konesera muzyki
 • półkolonijny Masterchef, czyli wielkie gotowanie w O!MEGA-kuchni pod okiem zaproszonych gości
 • nauka projektowania escape-roomów (naprawdę jesteśmy w tym dobrzy 😉)
 • warsztaty twórcze: land-art i architektoniczne
 • jak działa świat reklamy- poznajemy proces kreatywny, z którym mierzy się agencja reklamowa
 • happening Winogradzki- powiedzmy mieszkańcom coś ważnego!
 • codzienne rozgrywki sportowe i doskonalenie kompetencji pod okiem wykwalifikowanego Trenera
 • Maszyna do wlewania oleju do głowy, czyli warsztaty o tym co zrobić z pomysłem (elementy Design Thinking dla dzieci i młodzieży)
 • codzienne warsztaty z uważności, czyli trening relaksacji i koncentracji uwagi

Uwaga: pakiet zajęć może ulec drobnym modyfikacjom, jeśli los zmusi do tego Organizatorów. Uprzedzamy, że latem często biegamy pod zraszaczami, dużo się śmiejemy i krzyczymy, malujemy różnymi częściami ciała, organizujemy profesjonalne „bazy” jak za „starych dobrych czasów” i czytamy wiele pięknych książek. Lato w mieście naprawdę może być cudne!

Płatność za półkolonie wynosi 450 zł / turnus i będzie odbywała się na podstawie faktury vat 14 dni przed rozpoczęciem zajęć.

Dla Rodziców kierujących więcej niż jedno dziecko na półkolonie koszt turnusu to 400 zł / turnus / dziecko.

Zapisy: nuchman@omegaszkola.edu.pl

Do tej pory przeprowadziliśmy m.in.

Półkolonie „Złota rączka w akcji”

Tworząc drewniany domek ogrodowy. Uczestnicy brali udział w całym procesie: od projektu, przez przygotowanie drewna, aż do stawiania konstrukcji i wykończenia.

Półkolonie ceramiczne „Ulepmy piękne lato”

Każde dziecko mogło poćwiczyć swoją wyobraźnię, cierpliwość do precyzyjnych prac manualnych i sprawność rąk na kole garncarskim.

Półkolonie dziennikarsko-detektywistyczne „Na tropie Zakapiora”

Próbując złapać nikczemnika, który próbował pokrzyżować wakacyjne plany młodych detektywów, badając zawód dziennikarza w redakcji Gazety Wyborczej i ćwicząc dykcję podczas prawdziwej audycji w Radio Poznań.

Interesują Cię półkolonie w O!Mega Szkole?

Bądź na bieżąco z tematami i terminami naszych półkolonii i dołącz do nas na Facebooku: facebook.com/omegaszkola/

dzieci

Co na to dzieci?

O!MEGA jest szkołą w której czuje się swobodnie i bezstresowo. Nauczyciele są tutaj dobroduszni i otwarci. Lekcje prowadzone są w ciekawy sposób, mówiąc to mam na myśli świetną metodykę pracy nauczycieli, wiąże się to również z dużą ilością spontanicznych wyjść oraz wycieczek związanych z przerabianym aktualnie materiałem. Uważam to za bardzo atrakcyjne. Oczywiście obowiązuje zakres materiału i obowiązków, które trzeba zrealizować, ale jest to jakby rzecz drugoplanowa. Pójście do tego liceum zmieniło moje postrzeganie szkoły i uświadomiło, że można traktować ją faktycznie jako drugi dom

Lubimy O!MEGĘ za to, że: razem fajnie się bawimy (Piotr), nie ma zadań domowych (Piotr), bawimy się na matmie w różne zabawy matematyczne (Tymek), razem robimy w książkach (Karol), poznajemy nowe litery i są fajni nauczyciele (Matylda), są smaczne obiady (Lili), są fajne długie przerwy (Maria).

Aleksy (klasa Science)

Grupa 0-1

Mówili o nas

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację?