o nas

Poznaj O!MEGA Szkołę

O!MEGA to niepubliczna Szkoła Podstawowa mieszcząca się na Winogradach przy ul. Przełajowej 5 (klasy 1-3) oraz na poznańskich Zawadach przy ul. Koronkarskiej 8 (klasy 4-8 oraz Liceum).

W edukacji przeszliśmy długą drogę: od szkoły demokratycznej, przez szkołę wolnościową, aż do takiej, która bazując na polskiej podstawie programowej uczy tak, by było to jak najbardziej użyteczne dla umysłów młodych ludzi.

W pełni realizujemy podstawę programową

Pracujemy na własnym, autorskim programie nauczania. Lekcje przedmiotowe prowadzimy w łączonych grupach, dzięki czemu możemy dopasować poziom trudności materiału do faktycznych potrzeb naszych Uczniów. Szkoła spełnia wszystkie wymagania szkoły powszechnej – nasi Uczniowie otrzymują świadectwa, zdają egzaminy państwowe i otrzymują promocję do kolejnych klas.

Mała klasa to gwarancja jakości

Uczymy w kameralnych 15-osobowych klasach. Nauczyciele doskonale znają swoich Uczniów, zarówno ich mocne strony, jak i obszary, które sprawiają im najwięcej wyzwań. Indywidualne podejście jest wpisane w naszą codzienność.

Relacje

W O!MEGA Szkole relacje są siłą napędową i źródłem uczenia się.

Samodzielność

Nie wyręczamy naszych Uczniów, nie chronimy przed popełnianiem błędów, zapewniając im jednocześnie bezpieczne i przyjazne środowisko, niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju.

Działanie

Uczymy przez obserwację zjawisk, szukanie podobieństw, zadajemy pytania, projektujemy, doświadczamy, eksperymentujemy - kształcimy kompetencje niezbędne do życia w świecie ciągłych zmian.

Mówili o nas

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację?