nauczyciele

O!MEGA Kadra

Dzieci to doskonali naśladowcy. Dlatego w O!MEGA Szkole dajemy im najlepszy możliwy przykład! O!MEGA Mentorzy i Nauczyciele to przewodnicy, którzy w bezpiecznym emocjonalnie środowisku pokazują dzieciom jak zdobywać, demonstrować i artykułować wiedzę i umiejętności. O!MEGA Kadra zdecydowanie lubi to, co robi i nie zamieniłyby swojej pracy na żadną inną. Każdy z nas wnosi do szkoły swoją odmienną cząstkę tworząc mieszankę, która pozwala dzieciom na poznanie różnorodności dorosłych.

Joanna Sowińska

Opiekun metodyczny Szkoły i Liceum

Psychoterapeutka z ponad 10-letnim stażem, klinicystka kształcąca psychologów, pedagogów i nauczycieli. Jest związana ze szkołą od początku jej istnienia. Tworzy zaplecze metodologiczne szkoły, nadzoruje pracę kadry i realizację założeń zarówno programu O!MEGI, jak i ogólnopolskiej podstawy programowej.

W codziennej pracy najważniejsze są dla niej pogodzenie wymagań systemu z potrzebami dzieci. Gdy nie ma jej przy komputerze, to prawdopodobnie podgląda O!MEGA lekcje, biega z uczniami po deszczu lub rozmawia z rodzicami o postępach ich dzieci. W wolnym czasie rusza na południe Europy.

Magdalena Kubiak

Psycholog szkolny, Study Skills

Magda jest psychologiem, który doskonale rozumie, że wspieranie polega na tym, żeby człowiek odzyskał wiarę w swoje kompetencje i działał w kierunku coraz większej samodzielności. Dlatego nie udziela porad, nie wyręcza, nie mówi uczniom, jak mają żyć, czy załatwiać swoje sprawy. W zamian proponuje mądre pytania, analizę opcji, przyglądanie się konsekwencjom, towarzyszenie w próbach i eksperymentach. Profesjonalnie szkoli się w kierunku psychoterapii systemowej, ma duże doświadczenie zawodowe, bo wiele rzeczy ją interesuje. O ludziach najwięcej uczy się w podróży, a do tych ma wiele okazji, bo od 16 lat tańczy w zespole folklorystycznym.

Brała udział w konkursach i festiwalach m.in. w Brazylii, Korei, Malezji, Nepalu, Japonii, Nowej Zelandii. Jak już zdarzy się, że ma wolną chwilę, to czyta Mroza i Chmielarza albo spotyka się z przyjaciółmi.

Aleksandra Masztalerz

Pedagog specjalny, Terapeuta, TrainBrain

Absolwentka pedagogiki specjalnej – edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, działaczka na rzecz osób z niepełnosprawnością, wolontariuszka. Szerzy ideę równych szans, akceptacji i uważności. W O!MEGA Szkole prowadzi edukację włączającą i wspiera dzieci z różnymi wyzwaniami rozwojowymi. Na pierwszym miejscu stawia budowanie silnej relacji. 

A po szkole? Prowadzi terapię indywidualną, zajęcia rewalidacyjne i kompensacyjne. Ostatnio odkrywa pozytywną energię festiwali muzycznych, poznaje tajniki jogi, medytacji i mindfulness. 

Podróże? Byle jak najbliżej natury i pod namiot. Na nowo pokochała rośliny, tworzy swoją własną dżunglę.

Adrianna Cieślewicz

Mentor, edukacja wczesnoszkolna

Ada jest młodą nauczycielką, która uwielbia grać w gry planszowe, komputerowe, układać klocki Lego i siedzieć na ziemi, zamiast przy biurku na krześle. W pracy pedagogicznej na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i więź z Uczniami. Dzięki doświadczeniu, jakie zdobyła pracując w przedszkolu, wie, że budowanie relacji z dziećmi to podstawa. W edukacji stawia na doświadczanie wszystkimi zmysłami, rozwiązywanie zadań dydaktycznych różnymi drogami. Wierzy, że podział na “zabawę” i “naukę” jest sztuczny, dzieci zawsze potrzebują ciekawych i kreatywnych aktywności.

Marta Nawrocka

Mentor, edukacja wczesnoszkolna

Kilka lat temu porzuciła studia ekonomiczne na rzecz pedagogiki i uważa to za jedną z najlepszych decyzji w swoim życiu (bez obrazy, ekonomio!). Zresztą tak chyba musiało być, bo oboje jej rodzice są pasjonatami edukacji i pracują w szkole. To jej drugi rok w O!MEGA Szkole! A „po lekcjach”: tańczy salsę i sprawia jej to ogromną frajdę, od lat jest miłośniczką jogi, a elementy tego treningu uważności i bycia świadomym swojego ciała wprowadza na swoich zajęciach z dziećmi. Kwestie zdrowego stylu życia, jedzenia, naturalnych kosmetyków i tego wszystkiego, co utrzymuje człowieka w dobrej kondycji psychofizycznej, są dla niej szalenie ważne (choć, miłość do cukru jest nieprzezwyciężona i chyba taką zostanie). Lubi tworzyć i wytwarzać, chętnie próbuje nowych technik.

Marta jest O!MEGA mistrzynią dostrzegania w ludziach zasobów, konstruktywnej i wspierającej współpracy z rodzicami i doskonałą rozmówczynią. Sprawdźcie sami!

Anna Górna

Mentor, edukacja wczesnoszkolna

Nieoceniona przewodniczka najmłodszych uczniów. Dba o to, by początek przygody z edukacją był dla dzieci jak najbardziej entuzjastyczny. Poza byciem nauczycielką jest także terapeutą pedagogicznym, więc bądźcie spokojni – znajdzie fortel, by każdego nauczyć czytania, pisania i liczenia. Odpoczywa w górach i w kinie, uwielbia muzykę i taniec, a to wszystko przekłada na codzienną pracę z dziećmi.

Jeśli widzisz, że ktoś zbudował ścieżkę sensoryczną dla uczniów, przydźwigał do szkoły wielką makietę albo układa choreografię do kolejnej zabawy ruchowej – to na pewno Ania!

Weronika Gądek

Mentor, WF, trening pływania i tenisa

Były (na nasze szczęście!) pracownik jednego z największych banków w Polsce. Absolwentka AWFu, która przez wiele lat trenowała piłkę nożną. W O!MEGA Szkole duży nacisk kładzie na sporty zespołowe, które jej zdaniem najlepiej rozwijają zdrowego ducha rywalizacji, kooperację w grupie i umiejętność odnalezienia i wzmacniania swoich mocnych stron.

Werka to dusza towarzystwa, bez której już nie wyobrażamy sobie codziennego, pracowego roz-ruchu.

Marcin Piątyszek

Mentor, historia, WOS

Animator kultury, polonista, nauczyciel etyki i historii, tutor, producent muzyczny. Na co dzień pracuje w szkole oraz prowadzi poznański LOKAL – miejsce spotkań. Od 2005 roku animator rozmaitych przedsięwzięć kulturalnych w Poznaniu. Stworzył m.in. oprawę dźwiękową do czterech edycji festiwalu Animator, jest twórcą takich projektów muzycznych jak Wieniawski Remixed czy Elektroika. Od 2012 roku swoje działania związane z edukacją kulturalną zaczął kierować do dzieci i młodzieży. Współpracował z Festiwalem Malta oraz Sztuka Szuka Malucha. W O!MEGA Szkole dba o to, by rozmaite zjawiska społeczne, polityczne, ekonomiczne i historyczne uczniowie umieli zobaczyć w szerokim kontekście.

Marcin pracuje problemowo, a nie chronologicznie, bo mocno wierzy, że wychowanie do myślenia jest ważniejsze od wychowania do „recytowania z pamięci”.

Agnieszka Stefanowska

Język polski

Polonistka po klasie matematyczno-fizycznej (!), z otwartym umysłem i nieustającą ciekawością świata. Dostrzega piękno w każdym przejawie życia, dlatego wszystko może być dla niej inspiracją. Dużą wagę przywiązuje do słowa, które tworzy rzeczywistość. Język – nie tylko polski, ale każdy kod – jest dla niej obszarem nieustannych odkryć, zachwytów i fascynacji, dlatego stara się ten zachwyt zaszczepić innym.

Dzięki sporemu doświadczeniu w pracy z różnymi grupami dzieci i młodzieży oraz dużej łatwości w budowaniu relacji rozumie podopiecznych i ich potrzeby i stara się na nie mądrze odpowiadać.

Marta Witkowska

Matematyka

Matematyczka, dzięki której nasi uczniowie naprawdę umieją i lubią ćwiczyć swój intelekt. Marta to doskonały dydaktyk matematyki, który trafia do serc pierwszoklasistów w szkole podstawowej i jednocześnie imponuje licealistom w klasie Science. Poza szkołą spotkacie ją występującą w chórze gospel, ale to właśnie w szkole chcemy widzieć ją jak najczęściej.

Zapytajcie ją kiedyś, na czym polega system świateł albo banknotów w motywowaniu uczniów – przekonacie się, że można bez prymitywnych, behawioralnych technik oraz bez ocen przekonać dzieci do matematyki.

Klaudia Janczarczyk

Geografia

Klaudia to doświadczona nauczycielka przyrody i geografii, związana z O!MEGĄ od 2018 roku. Geografia to dla niej nie tylko mapa i praca w sali, ale przede wszystkim poznawanie świata i pokazywanie go uczniom, aby poszerzać ich horyzonty. Miłośniczka podróży na własną rękę. Jej życiowe motto “Podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a stajemy się bogatsi”. Zwolenniczka dobrego smaku, rozwoju osobistego i muzyki. Posiada własną pasiekę, dlatego raczy nas wspaniałymi miodami. Gra na skrzypcach.

Weronika Andrzejewska

Fizyka

Doktorantka na Wydziale Fizyki, osobowość wśród poznańskich korepetytorów. Znaleźliśmy się, ponieważ rozpytywaliśmy o kogoś, kto trafi zarówno do pasjonatów, jak i do sceptyków wśród uczniów. Weronika uczy w O!MEGA Szkole tak, że sami chcielibyście chodzić na jej zajęcia. Gimnazjalistom przywraca wiarę w ich możliwości, a w Liceum współtworzy mądry i kreatywny program lekcji i laboratoriów.

Po pracy śpiewa, gra na instrumentach i jest największym wyznawcą teorii, że nauki ścisłe mają z muzyką ogromnie dużo wspólnego.

Monika Aleksander-Pawlak

Chemia

Chemiczka i pasjonatka nauk przyrodniczych. Wyznaje zasadę, że eksperyment jest najistotniejszym elementem procesu poznawczego. Najbardziej zawiłe kwestie wyjaśnia w prosty sposób, kładąc nacisk na praktyczny aspekt nauk ścisłych. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma uniwersytetami dziecięcymi, zdarzyło jej się też wykładać na uniwersytecie trzeciego wieku, gdzie znana była jako „pani od wybuchów” i „pani probówka”. Prywatnie interesuje się fizjologią roślin i literaturą dziecięcą.

Daria Jańska-Mała

Rytmika, muzyka

Daria jest nauczycielem muzyki i zajęć umuzykalniających. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuki Muzycznej. W pracy stawia na kreatywność i szukanie nowych, ciekawych rozwiązań, aby nauczanie nie było z góry narzuconym schematem, tylko poszukiwaniem indywidualnej ścieżki wypowiedzi muzycznej i poszerzeniem artystycznych horyzontów. Jej motywacją jest każdy, nawet najmniejszy sukces Ucznia, a największą nagrodą radość ze wspólnego muzykowania. Oprócz muzyki pod każdą postacią uwielbia jazdę na rolkach, jogę i wszystkie psy na świecie. 😉

Karolina Korycka

Język angielski

Pasją Karoliny jest przebywanie z dziećmi i nie wyobraża sobie robienia w życiu czegokolwiek innego. O tym, że będzie nauczycielką wiedziała już w wieku 10 lat. Z każdym kolejnym rokiem realizowała swój plan. W wieku 18 lat (czyli dokładnie wtedy, gdy prawo jej na to pozwoliło) zaczęła jeździć na obozy harcerskie w roli opiekunki/instruktorki i to była jej pierwsza przygoda w pracy z grupą. Później zaczęła odwiedziny w domu dziecka – bawiła się z dzieciakami, dawała się czesać, rozmawiała. Jeszcze na studiach filologicznych rozpoczęła pracę w szkołach językowych.

Zwolenniczka pozytywnej dyscypliny, mówienia w taki sposób, aby dzieci chciały słuchać oraz słuchania tak, aby chciały mówić. Lubi muzykę, gra na gitarze, a od niedawna również na ukulele (które dzieciaki już miały szansę poznać na zajęciach).

Anna Lubarska

Język angielski

Kobieta, która udowadnia, że każdy, kto nauczył się języka polskiego jest w stanie nauczyć się języka obcego (wymaga to jedynie cierpliwości i zaangażowania). Podobno umie zrobić fikołka na trzepaku do przodu i do tyłu, czyta chodząc (i na nic nie wpada!), generalnie hołduje zasadzie „kto się nie rusza, ten już umarł”. Poza angielskim upodobała sobie szwedzki i niewykluczone, że tą pasją podzieli się z uczniami. Unika ludzi oceniających pochopnie, a w szkole najchętniej nie oceniałaby wcale.

Na lekcjach z nią możecie liczyć na dużo autentycznej empatii, jasne zasady gry i wiele okazji do wzrastania i rozwoju według indywidualnych potrzeb uczniów.

Carlos Perdomo

Język hiszpański

Meksykanin, który w Polsce nie lubi tylko jednego, a mianowicie: zimy. Wulkan energii, który z każdym znajdzie wspólny język. Całkiem dobrze radzi sobie z polskim, ale na lekcjach zachęca uczniów do posługiwania się hiszpańskim. Wielki fan futbolu i swojej rodziny, z którą spędza co najmniej miesiąc każdego roku.

Martyna Kalemba

Język niemiecki

Absolwentka edukacji elementarnej z językiem niemieckim oraz terapii pedagogicznej. Pracuje jako nauczyciel języka niemieckiego oraz lektor w szkole językowej. Język niemiecki jest jej pasją! Uwielbia uczyć dzieci oraz młodzież. W swojej pracy uczy głównie poprzez zabawę oraz wykorzystuje różne metody aktywizujące. W wolnym czasie czyta niemieckie książki, ogląda filmy oraz tańczy.

Ela Niewiadomska

Plastyka, opiekun świetlicy

Urodzona nad morzem, wychowana w gdyńskim lesie. Absolwentka grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Ilustratorka, fanka wyobraźni i absurdalnych myśli. Zaangażowana w inicjatywy społeczno-artystyczne, zwłaszcza w te mówiące o aktywnym uczestnictwie dzieci w życiu społecznym. Współtworzyła inicjatywę Dzielnico, która wraz z dziećmi i młodzieżą z poznańskich Jeżyc ożywiała dawny Kiosk organizując wydarzenia dla społeczności lokalnej. Corocznie wymyśla program artystyczno-społeczny Wolno Dzieciom, dla Malta Festival, a od kilku lat wspiera działania Stowarzyszenia Lepszy Świat. Prowadzi warsztaty artystyczne m.in. we współpracy z CK Zamek, Teatrem Polskim, Galerią Arsenał czy Centrum Sztuki Dziecka.

Wbrew pozorom uwielbia również czas wolny, kiedy czerpie nową energię wśród ludzi, gotując lub leniuchując w lesie lub nad morzem.

Kamila Bazyly

Mentor, edukacja wczesnoszkolna

Z wykształcenia politolog, z zamiłowania aktywistka i działaczka społeczna. Angażuje się w projekty społeczne, których głównym celem jest pomoc ubogim i potrzebującym wsparcia. Od kilku lat prowadzi zajęcia z dziećmi romskimi w ramach Szkoły Pokoju Sant’Egidio, pomagając im w radzeniu sobie w szkole, propagując model edukacyjny otwarty na innych, stojący po stronie najbardziej pokrzywdzonych, zdolny pokonać bariery i dyskryminację.

Współorganizatorka ogólnopolskich projektów edukacyjno-muzycznych „Nie boję się muzyki”, upowszechniających wśród dzieci i młodzieży zagadnienia dotyczące muzyki klasycznej. Jest propagatorką Porozumienia Bez Przemocy.

Pasjonatka podróży. Miłośniczka zwierząt i zdrowego trybu życia, rower to jej główny środek lokomocji, któremu jest wierna nawet podczas trzaskających mrozów. Uzależniona od książek, również tych dla najmłodszych, które z zapałem przybliża uczniom O!MEGI.

Iza Królska

Wicedyrektor ds. formalnych

Człowiek-orkiestra, bez którego na pewno życie codzienne szkoły byłoby niemożliwe. Iza dba o aspekty formalne, organizacyjne, co jednocześnie nie przeszkadza jej znać wszystkich uczniów, przyklejać im plastrów, własnoręcznie naprawić laminarkę czy razem z innymi malować sale szkolne (wchodziła jak kozica na najwyższą drabinę!).

Wielbicielka kotów (ma sześciu puchatych przyjaciół!), gór i rowerowych wycieczek. Co weekend pakuje rodzinę na rower lub do auta i wspólnie ruszają w nieznane.

Natalia Uchman

Dyrektor Szkoły i Liceum

Natalia czuwa nad tworzeniem kultury organizacyjnej w O!MEGA Szkole, wdrażaniem i optymalizowaniem procesów i odpowiada za formalno-organizacyjne aspekty życia szkoły.

Jest managerem z praktycznym doświadczeniem w zarządzaniu projektami z różnych obszarów biznesu. Od 8 lat przeprowadza procesy projektowania produktów i usług, wykorzystując metodologię Design Thinking, SIT i Process Iceberg do tworzenia konceptu i prototypu, a następnie projektowania kolejnych etapów rozwoju produktu/usługi, aż po wdrożenie. Umiejętnie nadzoruje poszczególne fazy projektu, skupiając się nad poprawą efektywności zachodzących procesów. Od 13 lat przejmuje odpowiedzialność za całokształt powierzonych prac i potrafi opracować różne scenariusze i ścieżki działań. Myśl strategicznie. Posiada 8-letnie doświadczenie w branży usługowej (B2C, B2B). W latach 2018 – 2020 roku wykładowca w obszarze wdrażania innowacji.

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację?