fakultety

godz. 15:40-16:40

„Przyroda to przygoda” – kółko przyrodnicze dla klas 4-8 SP
Prowadzenie: Aleksander Woźniak

Kolejny raz zapraszamy Uczennice i Uczniów na kółko przyrodnicze z Olkiem, który ma zamiłowanie do praktycznego poznawania, doświadczania i zajęć terenowych. W planie zajęć znalazły się tematy, którymi chce się podzielić prowadzący, ale jest też dużo przestrzeni na pogłębianie zagadnień, które interesują uczestników.

godz.15:40-16:40

Fakultet dziennikarski – dla wszystkich klas SP
Prowadzenie: Marta Nawrocka

Zapraszamy wszystkie Uczennice i Uczniów podstawówki na fakultet dziennikarski. Jego osią (jeśli tak zdecydują uczestnicy) będzie tworzenie gazetki szkolnej. Na zajęciach znajdzie się miejsce dla osób ciekawych świata i wrażliwych społecznie, które wyłowią ciekawe tematy. Zapraszamy też tych, którzy interesują się rysunkiem/ilustracją/fotografią/grafiką, by zadbali o warstwę wizualną. Niezbędne będą również osoby, które mają smykałkę do reklamy i marketingu. Zapowiada się naprawdę ciekawie i samorządnie, bo o wszystkim zadecydują uczestnicy fakultetu.

godz. 16:45-17:45

Basen

godz. 8:15-9:00

„Kulturalne poranki” – fakultet dedykowany Uczennicom i Uczniom klas 4-8
Prowadzenie: Agnieszka Stefanowska

Najważniejsze to dobrze zacząć dzień! Agnieszka ma głowę pełną książek, filmów, spektakli, muzyki, dobrej prasy, komiksów, pięknych słów i poruszających obrazów. Zaprasza do swojego świata Uczennice i Uczniów, dla których doświadczanie kultury w różnych jej odsłonach jest ważne i ciekawe. Będzie warsztatowo, dynamicznie, praktycznie i kulturalnie!

godz. 15:40-16:40 co dwa tygodnie

„Zrób to sam” – fakultet z majsterkowania dla wszystkich klas SP
Prowadzenie: Julia Kruszona

Wszyscy wiedzą, że Julia potrafi zachęcać do zdobywania umiejętności i doskonalenia zaradności! Uczennice i Uczniów SP zapraszamy na praktyczne zajęcia z majsterkowania. Młotki, drewno, szydełko, śruby, śrubokręty, piły – to wszystko pójdzie w ruch w środowe popołudnia.

godz. 15:40-16:40 co dwa tygodnie

„O!MEGA w grze” – zajęcia sportowe dla wszystkich Uczniów SP
Prowadząca: Weronika Gądek

Werki-Trenerki nikomu przedstawiać nie trzeba. Każdy wie, że potrafi zachęcić do sportu, jak nikt inny. Co dwa tygodnie czwartkowe popołudnie będzie dedykowane zajęciom na świeżym powietrzu. Piłka nożna, tenis, zajęcia ogólnorozwojowe – będzie się działo!

dzieci

Co na to dzieci?

O!MEGA jest szkołą w której czuje się swobodnie i bezstresowo. Nauczyciele są tutaj dobroduszni i otwarci. Lekcje prowadzone są w ciekawy sposób, mówiąc to mam na myśli świetną metodykę pracy nauczycieli, wiąże się to również z dużą ilością spontanicznych wyjść oraz wycieczek związanych z przerabianym aktualnie materiałem. Uważam to za bardzo atrakcyjne. Oczywiście obowiązuje zakres materiału i obowiązków, które trzeba zrealizować, ale jest to jakby rzecz drugoplanowa. Pójście do tego liceum zmieniło moje postrzeganie szkoły i uświadomiło, że można traktować ją faktycznie jako drugi dom

Lubimy O!MEGĘ za to, że: razem fajnie się bawimy (Piotr), nie ma zadań domowych (Piotr), bawimy się na matmie w różne zabawy matematyczne (Tymek), razem robimy w książkach (Karol), poznajemy nowe litery i są fajni nauczyciele (Matylda), są smaczne obiady (Lili), są fajne długie przerwy (Maria).

Aleksy (klasa Science)

Grupa 0-1

Mówili o nas

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację?