Najbardziej postrzelone warsztaty kryminalne w Poznaniu!

Ciężko ranne. I popołudniowe.

LIST GOŃCZY

Poszukiwany, poszukiwana! W dniach 23 – 25 września, od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczór porywamy Poznań! Poznańska Szkoła Demokratyczna Trampolina zaprasza w ramach II Festiwalu Kryminalnego “Granda” na autorską i niegroźnie postrzeloną Stację Sensację. W niesamowitej nowej siedzibie szkoły na ulicy Przełajowej 5 przykuwamy uwagę nawet najbardziej niecierpliwych dzieci, oraz wypuszczamy za kaucją zamkniętą w sobie młodzież. Wstęp: po rozbrojeniu strażników uśmiechem (może być oszczędny).

Zapisz się!

Zapisy mailowe na adres: szkola@trampolina.edu.pl

W programie długo planowane napady na atrakcyjne tematy:

piątek 23.09

  • 17:30-19:00 ? Czy strach jest zły? ? rodzinne warsztaty psychologiczno-twórcze

sobota 24.09

  • 10:00-11:30- Escape room dla dzieci // + 12 lat
  • 12:00-13:30 ? Przepis na kryminał ? warsztaty literackie dla młodzieży i dorosłych

niedziela 25.09

  • 10.00-11:30 Poszlaki, które rozpłynęły się powietrzu, czyli akustyka w służbie prawdy // + 12 lat
  • 12.00 -13:30 Zbrodnia to niesłychana, zbrodnia pędzlem malowana – o zbrodniach i kryminalnych historiach w sztuce// +10 lat
  • 14.00-15:30 Wejść w umysł zbrodniarza ? tworzenie instalacji przestrzennej // +12 lat

Czy strach jest zły?

Skąd się bierze strach? I czy strach jest zły?

Zapraszamy na rodzinne warsztaty psychologiczno-twórcze dla małych i dużych podczas, których dowiemy się skąd i dlaczego bierze się strach. Jak poradzić sobie ze straszydłami oraz jak działa termometr strachu. Poznamy również magiczny świat bajek pomagajek, w który zabierze nas Mysza Mimi, a także przekonamy się jaka jest moc Bacha na stracha.
Warsztaty poprowadzą psycholożka Sylwia Jasińska i socjoterapeutka Ada Wrzask.

Termin warsztatów

Kiedy: piątek 23.09, godzina 17:30-19:00

Escape room

Najgorszy koszmar ucznia? Zostać zamkniętym na klucz w klasie! Chyba, że zostałeś zamknięty w? Trampolinie!

Tutaj nawet największa przeszkoda i wyzwanie staje się wielką przygodą. Jednak uważaj! Biorąc udział w naszej zabawie, przeżyjesz chwile grozy i zmartwień. Bo kiedy mentor zostanie porwany, to naprawdę nikomu w szkole nie jest do śmiechu. Kto poprowadzi warsztaty? Kto zaprowadzi nas do teatru? Kto pocieszy, kiedy Ci źle?

Zmierz się z trampolinowym wyzwaniem i spróbuj rozwikłać trampolinową zagadkę ? kto porwał i wyżymał szkolnego mentora?

Grę poprowadzą Patryk Zakrzewski i Tomasz Chodorowski

Termin warsztatów

Kiedy: sobota 24.09, godzina 10:00-11:30

Przepis na kryminał

Czego się boimy? Co nas przeraża? Jak napisać dobry kryminał? Podejrzymy, jak robią to mistrzowie gatunku i stworzymy własne przepisy na mrożącą krew w żyłach historię. Poznamy techniki budowania napięcia, przewagę “show” nad “tell” oraz zalety korzystania z powieściowych “twistów”. Przećwiczymy, jak umiejętnie zastawiać fabularne pułapki na czytelnika, iloma równoległymi wątkami rozwijać intrygę, i kiedy doprowadzić do kolizji sprzecznych interesów. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak umiejętnie napaść czytelnika, zapraszamy do współudziału w misternym planowaniu literackiej zbrodni. Warsztaty poprowadzi literaturoznawczyni Zuzanna Czechowska.

Termin warsztatów

Kiedy: sobota 24.09, godzina 12:00-13:30

Poszlaki, które rozpłynęły się powietrzu, czyli akustyka w służbie prawdy

Co usłyszał świadek? Jak usłyszeć prawdę? Najbardziej enigmatycznymi dowodami zbrodni są dowody dźwiękowe: krzyk ofiary, huk wystrzału albo pisk odjeżdżającego samochodu. Poszlaki te bez śladu rozpływają się w powietrzu. Jak zadbać o to, aby jako detektyw owe znaki wykorzystać, jako zbrodniarz śladów tych nie pozostawić, a jako czytelnik – nie dać się wpuścić w maliny wybujałej fantazji pisarza? Na te pytania odpowiemy sobie w naukowy i merytoryczny sposób. Dowiemy się między innymi jak grube powinny być ściany, żeby nie było słychać krzyku ofiary, jak własnoręcznie zbudować mikrofon do podsłuchu oraz na ile można wierzyć własnym uszom. Warsztaty poprowadzi Kacper Wesołowski.

Termin warsztatów

Kiedy: niedziela 25.09, godzina 10.00-11:30

Zbrodnia to niesłychana, zbrodnia pędzlem malowana

Czy wiecie, ile zbrodni i kryminalnych historiach można wytropić… w malarstwie? Wydawać by się mogło, że temat zbrodni najlepiej odnajduje się w takim medium jak książka, czy film. Nic bardziej mylnego, milczące obrazy skrywają wiele mrocznych tajemnic, które odczytać można używając nie lupy i techników kryminalnych, a języka sztuki. Zbrodnia przede wszystkim inspiruje, stając się siłą napędową sztuki. W naszych dywagacjach spróbujemy rozgryźć zagadkę ?Straży Nocnej? Rembrandta oraz cofniemy się do renesansu, by rozwikłać zagadkę pewnej interwencji zbrojnej. Przeniesiemy się również w czasy nam współczesne, by pogłówkować nad motywami niezrozumiałych często artystów. Warsztaty poprowadzi Kacper Wesołowski.

Termin warsztatów

Kiedy: niedziela 25.09, godzina 12.00 -13:30

Wejść w umysł zbrodniarza ? tworzenie instalacji przestrzennej

By ująć mordercę, należy myśleć tak jak on. Myśli te powinny stać się architekturą, po której wędruje śledczy w poszukiwaniu poszlak, motywów i inspiracji. Uczestnicy warsztatu staną się na moment konstruktorami umysłu mordercy w postaci interaktywnej i przestrzennej instalacji. Za pomocą: zapachu, obrazów, ruchu, dźwięku, przestrzeni stworzymy nielinearny portret psychologiczny osoby poszukiwanej – swoisty pałac umysłu. Warsztaty poprowadzi Kacper Wesołowski.

Termin warsztatów

Kiedy: niedziela 25.09, godzina 14.00-15:30