Przed-szkoła O!Mega

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 5 lat!

Kształtujemy w najmłodszych dzieciach wysoką i harmonijną samoocenę

Przed-szkoła O!Mega to ekipa dzieci w wieku 3-5 lat, które wspólnie zdobywają świat. Nieustannie narażają się na frajdę, przygodę, zaskoczenia, zadumę, fikołki, błoto, poznawanie astronomii i anatomii, budowanie szałasów i leżenie na poduchach przy dobrej książce. Bazą wypraw jest specjalnie przygotowana sala, która bardziej przypomina wymarzony domek na drzewie niż poprawną klasę przedszkolną (z plastikowymi zabawkami i biurkiem „pani”). Głównym zajęciem członków ekipy jest wiercenie się. Kręcą się, biegają, turlają, skaczą i wiszą do góry nogami. A wszystko po to, by od najmłodszych lat doświadczać, że „mogą”, „potrafią” i „uda im się”. Naszą intencją jest przede wszystkim kształtowanie wysokiej, stabilnej i harmonijnej samooceny dziecka, bo to ona decyduje w przyszłości o tym jaką historię człowiek pisze o samym sobie.

Czuwamy nad swobodnymi skokami rozwojowymi

Jesteśmy przekonani, że dorośli nie są dzieciom potrzebni do tego, żeby „nauczać”. Maluchy dokładnie wiedzą jak być dzieckiem i jak poznawać świat. Mogą bardzo dużo zrobić samodzielnie, ale nigdy samotnie! Dzieci potrzebują dorosłych jako mentorów wyznaczających klarowne granice. Potrzebują dorosłych, którzy są odpowiedzialni, zintegrowani, lubią siebie i drugiego człowieka, potrafią przyjąć dziecięce emocje, także frustrację i gniew, sprzeciw i dezaprobatę. O relację opartą o dojrzały mentoring dbamy w najmłodszej grupie każdego dnia.

Nieskrępowany ruch i wyrażanie radości

Ostatnio świat trochę zwariował. Coraz więcej czasu spędzamy z nosem w multimediach, coraz mniej ze sobą samym i bliskimi. Częściej wybieramy rzeczywistość „instant” niż decydujemy się na oddanie się czemuś, zrobienie rzeczy z cierpliwością, kunsztem, klasą. Biegamy po równo ułożonych panelach, rzadko po trawie. Nie umiemy zaszyć sobie dziury, przygotować obiadu, wysłać listu z wakacji. W konsekwencji dzieci chorują coraz więcej, rosną słabsze, mniej sprawcze, niecierpliwe i nadruchliwe. W przed-szkole O!Mega chcemy zauważyć to, co „kiedyś” było dobre: kontakt z naturą, prawdziwą relację, naturalne tworzywa, nieskrępowany ruch i wyrażanie radości bez przejmowania się czy wypada, samodzielność w podstawowych czynnościach, podążanie czasem za tym co się lubi, a nie wyłącznie za tym, co się powinno, zabawę sznurkiem i patykiem, namiot z koca i sadzenie ziół w doniczkach. Ale możecie być spokojni -nie zamykamy się na współczesność. Mamy bardzo nowoczesne głowy, jesteśmy na bieżąco z użytecznymi osiągnięciami nauki, uwielbiamy się szkolić i „uciekać do przodu”.

Dobry nauczyciel pokazuje gdzie patrzeć, a nie co widzieć

Mając to wszystko na uwadze stworzyliśmy program przed-szkoły na następujących filarach:

• myślenie systemowe o dziecku i rodzinie oraz filozofia wychowania Jespera Juula
  • idea garden based education (budowanie wiedzy o sobie, innych i świecie poprzez działania blisko natury, przyrody)
  • idea Flow Learning Josepha Cornella
  • najnowsza wiedza w zakresie neurodydaktyki, edukacji polisensorycznej, edukacji w działaniu

A w ruch wprawia to wszystko najwspanialsza mentorka przed-szkoły, Gosia Sikora, która uważa, że dobry nauczyciel pokazuje gdzie patrzeć, a nie co widzieć.

Praktyczne informacje dla rodziców dzieci przedszkolnych

• przedszkole czynne jest od 8:00 do 17:00
  • opłaty: 900 zł/ miesiąc plus wyżywienie

Zapraszamy na darmowy Tydzień Próbny!