„Stworzyć O!MEGA Teatr? To sztuka!”

Półkolonie teatralne

O!MEGA TEATR? (nie)TYLKO DLA ARTYSTÓW!

Półkolonie teatralne w O!MEGA SZKOLE to propozycja dla kreatywnych i lubiących wyzwania dzieci, które chcą wyjątkowo spędzić wakacyjny tydzień. Zajęcia z emisji głosu, prawidłowej dykcji, aktorskiej ekspresji i samodzielne przygotowanie scenariusza, rekwizytów i choreografii na finałową sztukę to tylko część z wyzwań, które czekają na młodych aktorów!

• Przygotowane przez kadrę unikatowe tematy zajęć i warsztatów teatralnych to świetny trening kreatywności, uważności, pamięci i współpracy, a przede wszystkim- cała masa świetnej zabawy! Zadbaliśmy o to, by dzieci przez tydzień dowiedziały się jak najwięcej o pracy scenicznej, w czym pomoże nam spotkanie z zawodową aktorką i tancerką teatralną.
  • Teatr to nie tylko deski, kurtyna i widownia! To także rekwizyty, efekty specjalne, plakaty i klipy promujące sztukę. Wykonamy je sami!
  • Improwizacja, przełamywanie strachu przed wystąpieniami, umiejętność wczucia się w rolę. Takie wyzwania zasługują na oklaski, dlatego nauczymy się ich razem!

KURTYNA I... MAGIA!

1. Półkolonie teatralne w O!MEGA SZKOLE to 5 dni i 45 godzin pobudzających wyobraźnię i rozwijających przydatne umiejętności warsztatów, zajęć i zadań, podczas których nikt nie poprosi o dublera!
  2. Reżyserem naprawdę udanych wakacji jest O!MEGA Kacper, który pomysłów na zaangażowanie swoich podopiecznych ma więcej niż niejeden król estrady. Dzieci uwielbiają go za luźne podejście i nieskończone pokłady energii do tworzenia zaskakujących form spędzania wolnego czasu. Zna się na wszystkim- od kosmosu, przez reżyserowanie teledysków, po najnowsze trendy w młodzieżowych „zajawkach”. Na jego popisową sztukę „Jak sprawić, by rzeczywistość interesowała bardziej niż PS4” bilety idą jak ciepłe bułeczki!
  3. Profesjonalne wsparcie mentora półkolonii przez O!MEGA kadrę, zapewni grupie bezpieczne i przyjazne środowisko do zgłębiania umiejętności niezbędnych w pracy aktora i reżysera teatralnego.
  4. Przestrzenne wnętrza i ogród O!MEGA SZKOŁY dają nieograniczone możliwości ćwiczeń emisji głosu i dykcji, a pobliski Park Cytadela będzie idealnym miejscem do spożytkowania wakacyjnej energii i treningu scenicznej pracy z ciałem.

Program dzienny

08:00   Otwarcie O!MEGA SZKOŁY
09:00   Wspólne drugie śniadanie / TEATRALNA ROZGRZEWKA
09:30   TEATR OD DESKI DO DESKI- warsztaty aktorskie/reżyserskie
13:30   Wspólny obiad
14:00    TEATR NA GŁOŚNY BIS – warsztaty scenograficzne/charakteryzatorskie/efektów specjalnych
15:30   Wspólny podwieczorek
16:00   Podsumowanie dnia / ODPOCZYNEK
17:00   Zamknięcie O!MEGA Szkoły

Zapewniamy:

1. Obiad (drugie śniadanie i podwieczorek aktorzy noszą w lunchboxach)
  2. Napoje bez limitu (woda, herbata, lemoniada)
  3. Udział we wszystkich zajęciach, warsztatach i miejskich wycieczkach przewidzianych w ramach półkolonii;
  4. Materiały plastyczne i dydaktyczne, komputery
  5. Pamiątka z półkolonii
  6. Ubezpieczenie NNW

O!MEGA MIEJSCE

O!MEGA Szkoła to wyjątkowe miejsce. Nasze sale zajęć, korytarze, ogród i O!MEGAFON, czyli schowek z instrumentami, to naprawdę kreatywna i przyjazna młodym umysłom przestrzeń. Nawet w przerwie od zajęć jest tu co robić!

O!MEGA POSIŁKI

Obiady do O!MEGA Szkoły dostarcza sprawdzona firma cateringowa. Wszystkie propozycje są domowe, zdrowe i, co najważniejsze, trafiają w gusta dziecięcych podniebień! Możliwość wyboru zestawów uwzględniających alergie i nietolerancje pokarmowe zdejmie z rodziców obowiązek przygotowywania lunch-boxów na cały dzień. Drugie śniadanie i podwieczorek zabieramy z domu, unikając chrupek, słodyczy i gazowanych napojów.

Wszystkie posiłki w O!MEGA SZKOLE jemy przy wspólnym stole. To super czas rozmów, śmiechu i wymiany poglądów różnych grup wiekowych. To także solidna dawka samodzielności i odpowiedzialności- staramy się, by dzieci same decydowały o swoich porcjach, tłumaczymy zasady segregacji odpadów i wspólnymi siłami doprowadzamy jadalnię do czystości.

O!MEGA MOŻLIWOŚCI

O!MEGA Teatr rusza o 9:00, ale dajemy czas na rozgrzewkę! Pomyśleliśmy o rodzicach, którym dojazd do pracy zajmuje nieco więcej czasu. Na młodych adeptów sztuki aktorskiej będziemy czekać od 8:00. Godzinę do rozpoczęcia zajęć mogą przeznaczyć na zjedzenie śniadania, czytanie ulubionej książki lub ćwiczenia z emisji głosu! Dokładnie tak samo działa O!MEGA Szkoła po zakończeniu godzin pracy młodych aktorów. Do przyjazdu rodziców mogą odpoczywać po pracowitym dniu na wygodnym fotelu lub ogrodzie, popijając chłodną lemoniadę!

O!MEGA RODZEŃSTWO

Młodsze rodzeństwo to najwięksi fani początkujących artystów. Z myślą o maluchach stworzyliśmy wakacyjną trupę przedszkolną (3-6 lat). Gdy starsze rodzeństwo będzie zgłębiać sceniczne triki, maluchy mogą świetnie bawić się pod opieką naszych wspaniałych mentorek. W programie mnóstwo zajęć muzycznych i ruchowych, piesze wędrówki i możliwość podglądania kulisów powstawania sztuki teatralnej!