Wakacyjna warta skautów!

Półkolonie językowe

O!MEGA SKAUCI

• Półkolonie językowe w O!MEGA SZKOLE to propozycja dla dzieci, które chciałyby spędzić wakacje przyswajając mnóstwo nowej, językowej wiedzy, doskonale się przy tym bawiąc! W programie półkolonii dla młodych skautów m.in. orientacja w terenie za pomocą mapy i kompasu, budowanie tratwy i szałasu, bezpieczne rozpalanie ogniska, przepisy kuchni polowej i koncert hitów ze z obozowego śpiewnika. Wszystko po to, by porozumiewanie się w obcym języku stało się tak łatwe i naturalne, jak codzienne konwersacje w języku polskim.
  • Metoda „learning by doing” to najprzyjemniejszy sposób na poznawanie nowych słówek i naturalny sposób na naukę swobodnej komunikacji w obcym języku. Pozwalająca „myśleć po angielsku” ułatwia konstruowanie pełnych zdań i spójnych wypowiedzi, ułatwia dobieranie słów i zachęca do używania obcego języka bez obaw o popełnienie błędu.
  • Umiejętnie skonstruowane zadania i ćwiczenia pozwolą na językowy postęp i znaczne poszerzenie słownika dzieci na różnych poziomach zaawansowania.

Czuj, czuj... poczuj najlepszy

1.    Półkolonie językowe w O!MEGA SZKOLE to 5 dni i 45 godzin edukacyjnych warsztatów, ćwiczeń i konwersacji po angielsku w klimacie letnich, harcerskich obozów, podczas których pojęcie nudy nie istnieje!

2.    Drużynowymi są O!MEGA lektorki z zaprzyjaźnionej szkoły językowej PAPUGA: Renata Chęcińska i Dagmara Pięta, którym przewodzenie grupie dzielnych skautów idzie jak po sznurku! Wymyślają, tworzą, zachęcają, tłumaczą i angażują, przekazując dzieciom miłość i chęć do używania obcego języka jak najczęściej.

3.    Niezwykłe wnętrza, ogród O!MEGA SZKOŁY i pobliski Park Cytadela to nieograniczone pole do stworzenia najfajniejszego obozowiska pod słońcem! Tu dzieci znajdą wszystko, czego potrzebują do zabawy, nauki, nawiązywania nowych przyjaźni i swobodnego rozwoju!

Program dzienny

08:00   Otwarcie O!MEGA SZKOŁY
09:00   Wspólne drugie śniadanie / W SZEREGACH ZBIÓRKA!
09:30   NA TROPIE WRAŻEŃ- warsztaty i zajęcia w szkole/w terenie
13:30   Wspólny obiad
14:00   ZUCHY I PODPUCHY – gry i zabawy zespołowe
15:30   Wspólny podwieczorek
16:00   Podsumowanie dnia / DRUŻYNA SPOCZNIJ!
17:00   Zamknięcie O!MEGA Szkoły

Zapewniamy:

• Obiad (drugie śniadanie i podwieczorek przynosimy z domu)
  • Napoje bez limitu (woda, herbata, lemoniada)
  • Udział we wszystkich zajęciach, warsztatach i miejskich wycieczkach przewidzianych w ramach półkolonii
  • Materiały plastyczne i dydaktyczne
  • Pamiątka z półkolonii
  • Ubezpieczenie NNW

O!MEGA MIEJSCE

O!MEGA Szkoła to wyjątkowe miejsce. Nasze sale zajęć, korytarze, ogród i O!MEGAFON, czyli schowek z instrumentami, to naprawdę kreatywna i przyjazna młodym umysłom przestrzeń. Nawet w przerwie od zajęć jest tu co robić!

O!MEGA POSIŁKI

Obiady do O!MEGA Szkoły dostarcza sprawdzona firma cateringowa. Wszystkie propozycje są domowe, zdrowe i, co najważniejsze, trafiają w gusta dziecięcych podniebień! Możliwość wyboru zestawów uwzględniających alergie i nietolerancje pokarmowe zdejmie z rodziców obowiązek przygotowywania lunch-boxów na cały dzień. Drugie śniadanie i podwieczorek zabieramy z domu, unikając chrupek, słodyczy i gazowanych napojów.

Wszystkie posiłki w O!MEGA SZKOLE jemy przy wspólnym stole. To super czas rozmów, śmiechu i wymiany poglądów różnych grup wiekowych. To także solidna dawka samodzielności i odpowiedzialności- staramy się, by dzieci same decydowały o swoich porcjach, tłumaczymy zasady segregacji odpadów i wspólnymi siłami doprowadzamy jadalnię do czystości.

O!MEGA MOŻLIWOŚCI

Półkolonie językowe ruszają o 9:00, ale bez obaw! Pomyśleliśmy o rodzicach, którym dojazd do pracy zajmuje nieco więcej czasu. Na skautów będziemy czekać od 8:00. Godzinę do rozpoczęcia zajęć mogą przeznaczyć na zjedzenie śniadania, czytanie ulubionej książki lub zabawę ze znajomymi! Dokładnie tak samo działa O!MEGA Szkoła po zakończeniu godzin prężnego działania obozowiska. Do przyjazdu rodziców mogą odpoczywać w naszej bibliotece lub ogrodzie, zbierając budulec na kolejny szałas!

O!MEGA RODZEŃSTWO

Pomyśleliśmy o młodszym rodzeństwie naszych harcerzy, tworząc wakacyjną grupę przedszkolną (3-6 lat). Gdy starsze rodzeństwo zacznie harcerską przygodę, maluchy będą świetnie się bawić pod opieką naszych wspaniałych mentorek. W programie mnóstwo zajęć plastycznych, muzycznych i ruchowych, a także niezapomniane wycieczki w głąb najdalszych parkowych zakamarków!