„What’s on, Zakapiorze?”

Półkolonie detektywistyczne

O!MEGA DETEKTYWI

Półkolonie detektywistyczne w O!MEGA SZKOLE to propozycja dla energicznych i ciekawych świata bystrzaków, którzy każdy dzień traktują jak prawdziwe wyzwanie.

• Przygotowane przez kadrę unikatowe tematy zajęć i warsztatów to świetny trening kreatywności, uważności, umiejętności logicznego myślenia i współpracy z grupą, a przede wszystkim- cała masa świetnej zabawy! W programie m.in. nauka zdejmowania odcisków palców, programowanie maszyny kodującej, łamanie szyfrów, ucieczka z escape room’u i wiele innych!
  • Zadania i ślady (porozrzucane przez tajemniczego Zakapiora w całym Poznaniu) zapewnią niezbędną dawkę ruchu na świeżym powietrzu i pozwolą na bezpieczne eksplorowanie nieznanych zakątków miasta;
  • Położony nieopodal O!MEGA SZKOŁY Park Cytadela stanie się polem do stawiania czoła detektywistycznym wyzwaniom i przyjaznym miejscem do czerpania z wakacyjnej pogody pełnymi garściami!

BYĆ JAK SHERLOCK

1. Półkolonie detektywistyczne w O!MEGA SZKOLE to 5 dni i 45 godzin wciągających warsztatów, zajęć i zadań, podczas których pojęcie nudy nie istnieje!
  2. Głównym dowódcą ekipy młodych zwiadowców jest O!MEGA Ala, która podbija młode serca zaangażowaniem, poczuciem humoru, autentycznością i energią porównywalną do tej drzemiącej we wszystkich uczestnikach półkolonii! W te wakacje to ona wie o Zakapiorze najwięcej i pomoże młodym detektywom w odkryciu największej miejskiej tajemnicy.
  3. Profesjonalne wsparcie mentora półkolonii przez O!MEGA kadrę, zapewni grupie bezpieczne i przyjazne środowisko do detektywistycznej pracy.
  4. Niezwykłe wnętrza i ogród O!MEGA SZKOŁY dadzą pasjonatom szukania wskazówek, poszlak i tropów nieograniczone pole do popisu dla ich wyobraźni, a pobliski Park Cytadela będzie idealnym miejscem do spożytkowania wakacyjnej energii.

Program dzienny

08:00   Otwarcie O!MEGA SZKOŁY
09:00   Wspólne drugie śniadanie / START BIURA DETEKTYWISTYCZNEGO
09:30   DETEKTYW NA TROPIE- warsztaty i zajęcia w szkole/w terenie
13:30   Wspólny obiad
14:00   WARSZTAT DETEKTYWA – detektywistyczne gry i zadania
15:30   Wspólny podwieczorek
16:00   Podsumowanie dnia / ZAMKNIĘCIE BIURA DETEKTYWISTYCZNEGO
17:00   Zamknięcie O!MEGA Szkoły

Zapewniamy:

• Obiad (drugie śniadanie i podwieczorek detektywi noszą w lunchboxach)
  • Napoje bez limitu (woda, herbata, lemoniada)
  • Udział we wszystkich zajęciach, warsztatach i miejskich wycieczkach przewidzianych w ramach półkolonii;
  • Materiały plastyczne i dydaktyczne, komputery
  • Pamiątka z półkolonii
  • Ubezpieczenie NNW

O!MEGA MIEJSCE

O!MEGA Szkoła to wyjątkowe miejsce. Nasze sale zajęć, korytarze, ogród i O!MEGAFON, czyli schowek z instrumentami, to naprawdę kreatywna i przyjazna młodym umysłom przestrzeń. Nawet w przerwie od zajęć jest tu co robić!

O!MEGA POSIŁKI

Obiady do O!MEGA Szkoły dostarcza sprawdzona firma cateringowa. Wszystkie propozycje są domowe, zdrowe i, co najważniejsze, trafiają w gusta dziecięcych podniebień! Możliwość wyboru zestawów uwzględniających alergie i nietolerancje pokarmowe zdejmie z rodziców obowiązek przygotowywania lunch-boxów na cały dzień. Drugie śniadanie i podwieczorek zabieramy z domu, unikając chrupek, słodyczy i gazowanych napojów.

Wszystkie posiłki w O!MEGA SZKOLE jemy przy wspólnym stole. To super czas rozmów, śmiechu i wymiany poglądów różnych grup wiekowych. To także solidna dawka samodzielności i odpowiedzialności- staramy się, by dzieci same decydowały o swoich porcjach, tłumaczymy zasady segregacji odpadów i wspólnymi siłami doprowadzamy jadalnię do czystości.

O!MEGA MOŻLIWOŚCI

Biuro detektywistyczne rusza o 9:00, ale bez obaw! Pomyśleliśmy o rodzicach, którym dojazd do pracy zajmuje nieco więcej czasu. Na młodych tropicieli wakacyjnych przygód będziemy czekać od 8:00. Godzinę do rozpoczęcia zajęć mogą przeznaczyć na zjedzenie śniadania, czytanie ulubionej książki lub zabawę ze znajomymi! Dokładnie tak samo działa O!MEGA Szkoła po zakończeniu godzin pracy młodych detektywów. Do przyjazdu rodziców mogą odpoczywać w naszej bibliotece lub ogrodzie, popijając chłodną lemoniadę!

O!MEGA RODZEŃSTWO

Każdy detektyw musi mieć swojego Watsona! Pomyśleliśmy o młodszym rodzeństwie naszych młodych detektywów, tworząc wakacyjną grupę przedszkolną (3-6 lat). Gdy starsze rodzeństwo ruszy śladami Zakapiora próbującego pokrzyżować wakacyjne plany, maluchy będą świetnie się bawić pod opieką naszych wspaniałych mentorek. W programie mnóstwo zajęć plastycznych, muzycznych i ruchowych, a także niezapomniane wycieczki w głąb najdalszych parkowych zakamarków!