O!Mega postrzelone warsztaty kryminalne w Poznaniu!

Ciężko ranne. I popołudniowe.

Poszukiwany, poszukiwana! W dniach 22 – 23 września, w piątkowe popołudnie i sobotnie przedpołudnie porywamy Poznań! Poznańska O!Mega Szkoła zaprasza w ramach III Festiwalu Kryminalnego “Granda” na autorską i niegroźnie postrzeloną O!Mega Stację Sensację. W niesamowitej nowej siedzibie szkoły na ulicy Przełajowej 5 przykuwamy uwagę nawet najbardziej niecierpliwych dzieci, oraz wypuszczamy za kaucją zamkniętą w sobie młodzież. Wstęp: po rozbrojeniu strażników uśmiechem (może być oszczędny).

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się od 5 zapisanych osób. Prosimy o zapisy mailowe na adres szkola@omegaszkola.edu.pl

Lista warsztatów

PIĄTEK 22.09 godz. 17.00-18.30  ————–  WIEK: 10+
Opowieść detektywistyczna utkana siecią, czyli jak podczas jednego warsztatu napisać opowieść z pięcioma zakończeniami?
Warsztaty tworzenia cyfrowych powieści hipertekstowych.

sobota 23.09 godz. 9.00-10.30  ————–  WIEK: 10+
Kryminał z orkiestrą w tle, czyli zbrodnia pod płaszczykiem opery.
Warsztaty operowe.

23.09 godz. 10.30-12.00  ————–  WIEK: 12+
Gram w grę? kryminalną!
Warsztaty z tworzenia kryminalnych gier komputerowych gatunku visual novel.

Zapraszamy na warsztaty tworzenia cyfrowych powieści hipertekstowych!

Powieść nie zawsze musi być prosta ? prosta, to znaczy zaczynać się na początku i dążyć do końca. Być może zakończeń jest wiele ? tak samo i jej początków, a jej budowa przypominać może nie pojedynczą linię a sieć. Opowieść hipertekstowa jest właśnie taką opowieścią, w której to od czytelnika zależy jak potoczą się losy bohaterów. Stworzenie takiej na pierwszy rzut oka pokomplikowanej opowieści jest szalenie proste, wystarczy kilka prostych zasad i dobre pomysły ? a kiedy już się spotkamy każdy dostanie komputer do ręki krótką instrukcję do programu Twine i być może okaże się opowieść może mieć wielu ojców?

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się od 5 zapisanych osób. Prosimy o zapisy mailowe na adres szkola@omegaszkola.edu.pl

 

PIĄTEK 22.09 godz. 17.00-18.30  —  WIEK: 10+

SOBOTA 23.09 godz. 9.00-10.30  —  WIEK: 10+

Zapraszamy na kryminalne warsztaty operowe!

O godzinie 21.37, kiedy w Teatrze Wielkim podczas premiery opery Pajace, w finałowej scenie pada ostateczny cios nożem publiczność wstaje, żeby nagrodzić aktorów owacjam na stojąco. Jednakże na miejscu postanowiła pozostać jednak postać w czarny fraku. Czy opera była aż tak zła, żeby nawet nie zaklaskać po finałowej arii? Trudno jednak klaskać z nożem w brzuchu?. Na warsztatach prześledzimy co łączy operę i opowieści kryminalne, sprawdzimy jak zaśpiewać zbrodnię oraz jak usłyszeć dowody, oraz stworzymy szkic libretta ? (być może pierwszej na świecie?) opery detektywistycznej!

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się od 5 zapisanych osób. Prosimy o zapisy mailowe na adres szkola@omegaszkola.edu.pl

 

Zapraszamy na warsztaty z tworzenia kryminalnych gier komputerowych gatunku visual novel!

Gdyby Arthur Conan Doyle tworzył współcześnie, Sherlock Holmes byłby z pewnością bohaterem gry komputerowej, w której szukanie poszlak, zadawanie odpowiednich pytań świadkom pozostaje niekoniecznie w sferze pisarza, a bardziej w sferze gracza, który tworzy własną niepowtarzalną opowieść detektywistyczną. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję stworzyć grę detektywistyczną opartą na narracji opowiadania literackiego. Zadaniem uczestników będzie nagrywanie dialogów, dopasowanie tła oraz zdjęć lub grafik bohaterów, a także zaprogramowanie kompletnej gry-opowieści na takie platformy jak Windows bądź Android.

Zajęcia są bezpłatne i odbywają się od 5 zapisanych osób. Prosimy o zapisy mailowe na adres szkola@omegaszkola.edu.pl

SOBOTA 23.09 godz. 10.30-12.00  —  WIEK: 12+

Cześć!

Nasza strona jest w trakcie aktualizacji. Przepraszamy za ewentualne problemy, które mogą wystąpić podczas korzystania z niej.

Pozdrawiamy,
O!Mega Szkoła