o nas

Poznaj O!MEGA Szkołę

O!MEGA to niepubliczna Szkoła Podstawowa mieszcząca się na Winogradach przy ul. Przełajowej 5 (klasy 1-3) oraz na poznańskich Zawadach przy ul. Koronkarskiej 8 (klasy 4-8 oraz Liceum).

W edukacji przeszliśmy długą drogę: od szkoły demokratycznej, przez szkołę wolnościową, aż do takiej, która bazując na polskiej podstawie programowej uczy tak, by było to jak najbardziej użyteczne dla umysłów młodych ludzi.

W pełni realizujemy podstawę programową

Pracujemy na własnym, autorskim programie nauczania. Szkoła spełnia wszystkie wymagania szkoły powszechnej – nasi Uczniowie otrzymują świadectwa, zdają egzaminy państwowe i otrzymują promocję do kolejnych klas.

Mała klasa to gwarancja jakości

Uczymy w kameralnych 15-osobowych klasach. Nauczyciele doskonale znają swoich Uczniów, zarówno ich mocne strony, jak i obszary, które sprawiają im najwięcej wyzwań. Indywidualne podejście jest wpisane w naszą codzienność.

Relacje są źródłem i siłą napędową uczenia się

Tworzymy bezpieczne emocjonalnie środowisko, wspieramy dzieci w odkrywaniu swojego potencjału wobec zmieniającego się świata. Stawiamy na interakcje międzyludzkie, ponieważ bez względu na przyszły cel Uczniów, to one będą kluczowe.

Zamiast oceniać wolimy doceniać!

Traktujemy ocenianie jako integralną część procesu uczenia się, a nie narzędzie do motywowania lub dyscyplinowania. W O!MEGA Szkole zamiast stawiać plusy i minusy – rozmawiamy. Chcemy, aby informacja zwrotna służyła bardziej Uczniowi niż Nauczycielowi, pamiętając o zasadzie, że trawa często mierzona wcale nie rośnie szybciej.

W O!MEGA Szkole relacje są siłą napędową i źródłem uczenia się.

Samodzielność

Nie wyręczamy naszych Uczniów, nie chronimy przed popełnianiem błędów, zapewniając im jednocześnie bezpieczne i przyjazne środowisko, niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju.

Działanie

Uczymy przez obserwację zjawisk, szukanie podobieństw, zadajemy pytania, projektujemy, doświadczamy, eksperymentujemy - kształcimy kompetencje niezbędne do życia w świecie ciągłych zmian.