nauczyciele

Kadra O!Mega Szkoły

Motorem napędowym O!MEGA Szkoły jest kadra. To osoby, które łączy to, że zdecydowanie lubią to co robią i nie zamieniłyby swojej pracy na żadną inną. Jednocześnie każda z nich wnosi do szkoły swoją odmienną cząstkę tworząc mieszankę, która pozwala dzieciom na poznanie różnorodności dorosłych.

Joanna Sowińska

Dyrektor szkoły, opiekun metodyczny

Psychoterapeutka z ponad 10-letnim stażem, klinicystka kształcąca psychologów, pedagogów, nauczycieli; związana ze szkołą od początku w charakterze superwizora, w 2018 roku objęła funkcję dyrektora; tworzy zaplecze metodologiczne szkoły, nadzoruje pracę kadry i realizację założeń zarówno programu O!MEGI, jak i ogólnopolskiej podstawy programowej.

W codziennej pracy najważniejsze są dla niej pogodzenie wymagań systemu z potrzebami dzieci. Gdy nie ma jej przy komputerze to prawdopodobnie podgląda O!MEGA lekcje, biega z uczniami po deszczu lub rozmawia z rodzicami o postępach ich dzieci. W wolnym czasie rusza na południe Europy

Iza Królska

Kierownik biura i sekretariatu

Człowiek-orkiestra, bez którego na pewno życie codzienne szkoły było by niemożliwe; Iza dba o aspekty formalne, organizacyjne, co jednocześnie nie przeszkadza jej znać wszystkich uczniów, przyklejać im plastrów, własnoręcznie naprawić laminarkę czy razem z innymi malować sale szkolne (wchodziła jak kozica na najwyższą drabinę!).

Wielbicielka kotów (ma trzech puchatych przyjaciół!), gór i rowerowych wycieczek. Co weekend pakuje rodzinę na rower lub do auta i wspólnie ruszają w nieznane.

Natalia Kowalska

Psycholog

Psycholożka, terapeutka systemowa z doświadczeniem w terapii dzieci i młodzieży. Zaangażowana kursantka Instytutu Pomocy Profesjonalnej w Poznaniu. Psycholog, który najpierw obserwuje, a dopiero potem ostrożnie formułuje hipotezy. Z drugiej zaś strony- niezwykle skuteczna w nagłych sytuacjach, przy pojawianiu się trudnych emocji i naglących potrzeb. Dziewczyna, która się wierci – intelektualnie i życiowo. Jeśli coś do Was powie – bądźcie pewni, że warto to wziąć pod uwagę.

Po pracy szukajcie jej w polskich górach, włoskich restauracjach lub z nosem w książkach z całego świata, które uwielbia.

Alicja Ciesielska

Psycholog, mentor grup 4-5 i 5-6

Cudowna postać O!Megi, która swoim zaangażowaniem, pracowitością i oddaniem mogła by obdzielić kilka osób. Łączy profesjonalną wiedzę z rzetelną pracą z każdym z dzieci i z całymi grupami. Nie zobaczycie jak siedzi bezczynnie, nie dacie rady zadać jej pytania, o którym nie będzie chciała porozmawiać. Specjalistka od prowadzenia Kręgów Naprawczych, skupiona na rozwiązaniach, nie na problemach.

Najlepsza w O!MEGA Szkole w wymyślaniu i przeprowadzaniu gier i zabaw zespołowych, wybitny strateg planszówek i zapalony miłośnik książek.

Julia Kupidura

Historia, WOK, WOS, mentor GIM i LO

Znakomity dydaktyk, zapalona humanistka, człowiek o niezwykle szerokich horyzontach; jeśli zajrzycie do liceum usłyszycie jak rozmawia o posthumanistyce, jeśli wejdziecie do gimnazjum sami zechcecie włączyć się w dyskusję o konstytucji, prawach człowieka czy sensie polskich powstań; mnogość zadań nie przeszkadza jej w wymyślaniu ciekawych wyjść, spotkań, wycieczek i inicjatyw. Po pracy spotkacie ją na koncertach, wystawach i wydarzeniach związanych z prawami kobiet i feminizmem.

W wolnym czasie zaraża wszystkich miłością do Ukrainy (ucząc każdą napotkaną osobę podstaw tego języka) lub pakuje rodzinę do auta i rusza w stronę wschodzącego słońca.

Perpetua Żuchowska

Nauczanie początkowe, mentor 0-1

Żywy dowód na to, że można być jednocześnie młodym i kompetentnym; Petra przeprowadziła się do Poznania specjalnie dla pracy w naszej szkole i każdego dnia udowadnia, że zatrudnienie jej to był złoty strzał; ma tak samo dobre pomysły na grę planszową z kasztanów, jak na dłuugi spacer na szkolnej wycieczce; asertywnie stawia granicę uczniom, empatycznie reaguje na tych, którzy potrzebują wsparcia.

Po pracy spotkacie ją pędzącą na rowerze, spacerującą po lesie lub po górach, robiącą „coś’ z „niczego” lub śmiejącą się w głos w gronie swoich znajomych.

Weronika Tęga

Nauczanie początkowe, mentor 2-3

Kobieta, która swoimi chęciami, pomysłami i wiedzą przywraca wiarę we współczesne definicje pedagogiki. Niestraszne jej ubrudzenie się od stóp do głów, całodniowe wędrówki po lesie i praca nad społecznymi kompetencjami uczniów. Idealny (a na pewno pożądany w edukacji!) mix troski, dyscypliny i budowania mądrego autorytetu. Przypisując dzieci do jej grupy wiemy, że oprócz umiejętności i rozległych horyzontów, zyskają kompetencje, których na próżno szukać nawet u współczesnych dorosłych.

Po godzinach robi artystyczną biżuterię, biega z nożyczkami fryzjerskimi lub czaruje piękne rzeczy na maszynie do szycia udowadniając, że nie ma na tym świecie rzeczy, której nie byłaby w stanie się nauczyć.

Karolina Szabowska-Skiejka

Przedszkole, plastyka, zajęcia plastyczne

Architektka po UAP. Z zamiłowania pedagog z głową pełną pomysłów na bardzo angażujące i kreatywne zajęcia i aktywności. Pomysłodawczyni i realizatorka zmian wyglądu przedszkola. Od momentu pojawienia się w przedszkolu Karoliny wierzę, że O!MEGA przedszkole wysyła dzieci w kompetencyjny kosmos (a przecież tego im trzeba!).

Na zajęciach i fakultetach plastycznych uczy odwagi do wyrażania emocji poprzez artystyczną ekspresję. Z wielką uwagą interpretuje z uczniami znane dzieła sztuki i zachęca do tworzenia swoich własnych. To pod jej wodzą O!MEGA zmienia się kilka razy w tygodniu w fabrykę kolorów i kształtów.

Piotr Kopka

Język polski

humanista z krwi i kości. Wcześniej wieloletni nauczyciel w LO, obecnie uczy polskiego wszystkie grupy O!Megi. Prowadzi bloga o literaturze (literatura sautee), recenzuje płyty i książki, pisze dla magazynów poświęconych kulturze i sztuce. Wielbiciel kinematografii, który z błyskiem w oku wciąga wszystkich dookoła w dyskusje o najnowszych filmach kina offowego i zachęca do sięgania po kolejne pozycje z księgarnianych nowości.

Na zajęciach dodatkowych w O!MEGA Szkole prowadzi warsztaty blogowania i tworzy koło krytyków muzycznych, uwrażliwiając swoich uczniów na różne gatunki – od klasyki, przez rocka, aż do popowych ikon współczesności.

Mehrdad Meidani

Język angielski

Irańczyk, który przyznaje, że to w Polsce znalazł wszystko, czego potrzeba do szczęścia. Nie mówi po polsku, co skłania młode umysły do dodatkowego wysiłku na jego lekcjach. Doktorant na wydziale ZIP na Politechnice Poznańskiej. Jego obszar badawczy to ergonomia w miejscach pracy. W O!Mega Szkole rozmawia z uczniami o ich hobby, opowiada o zwyczajach szkolnych swojego kraju, a z licealistami dyskutuje o aspektach globalizacji w przemyśle.

Carlos Perdomo

Język hiszpański

Meksykanin, który w Polsce nie lubi tylko jednego, a mianowicie: zimy. Wulkan energii, który z każdym znajdzie wspólny język. Całkiem dobrze radzi sobie z polskim, ale na lekcjach zachęca uczniów do posługiwania się hiszpańskim. Wielki fan futbolu i swojej rodziny, z którą spędza co najmniej miesiąc każdego roku. 

Weronika Gądek

WF, trening pływania i tenisa

Były (na nasze szczęście!) pracownik jednego z największych banków w Polsce. Absolwentka AWFu, która przez wiele lat trenowała piłkę nożną. W O!MEGA Szkole duży nacisk kładzie na sporty zespołowe, które jej zdaniem najlepiej rozwijają zdrowego ducha rywalizacji, kooperację w grupie i umiejętność odnalezienia i wzmacniania swoich mocnych stron. Dusza towarzystwa, bez której już nie wyobrażamy sobie codziennego, pracowego roz-ruchu.

Klaudia Janczarczyk

Przyroda, geografia, muzyka, rytmika

Kobieta, która w O!Medze czuje się jak w swoim żywiole. Taki nauczyciel i do tańca i do… wyznaczania azymutów. Umiejętnie wprowadza uczniów w fascynujący świat fauny i flory, a gdy ich zmęczenie osiąga wyżyny, koi ich relaksującymi dźwiękami muzyki. Skończyła szkołę muzyczną w klasie skrzypiec, gra w orkiestrze i sama przyznaje, że muzyka jest jedną z jej największych pasji.

Weronika Andrzejewska

Fizyka

Doktorantka na Wydziale Fizyki, osobowość wśród poznańskich korepetytorów; znaleźliśmy ją, ponieważ rozpytywaliśmy o kogoś, kto trafi zarówno do pasjonatów, jak i do sceptyków wśród uczniów; Weronika uczy w O!Medze tak, że sami chcielibyście chodzić na jej zajęcia; gimnazjalistom przywraca wiarę w ich możliwości, a dla Liceum współtworzy z Beatą mądry i kreatywny program lekcji i laboratoriów. Po pracy śpiewa, gra na instrumentach i jest największym wyznawcą teorii, że nauki ścisłe mają z muzyką ogromnie dużo wspólnego.

Beata Dudzińska-Bajorek

Biologia, chemia, opiekun merytoryczny Liceum

Doktor z doktoratem PAN, wykładowczyni akademicka, wielka fanka zielonego koloru; doświadczony nauczyciel, który wie, że lepiej poprosić uczniów o obserwację zwierząt w czasie wyjazdów i spacerów niż klepać teorię zza biurka; sama mówi o sobie, że obiecuje każdego nauczyć chemii i biologii, ponieważ to pasjonujące nauki o świecie i wystarczy znaleźć fortel na ich przyswojenie.

Marta Witkowska

Matematyka

Matematyczka, dzięki której nasi uczniowie naprawdę umieją i lubią ćwiczyć swój intelekt; doskonały dydaktyk matematyki, który trafia do serc pierwszoklasistów w szkole podstawowej i jednocześnie imponuje licealistom w klasie Science; poza szkołą spotkacie ją występującą w chórze gospel, ale to właśnie w szkole chcemy widzieć ją jak najczęściej; zapytajcie ją kiedyś na czym polega system świateł albo banknotów w motywowaniu uczniów – przekonacie się, że można bez prymitywnych behawioralnych technik oraz bez ocen przekonać dzieci do matematyki.

Marta Leoniuk

Marketing, projekty edukacyjne, sprawy organizacyjne

Dziewczyna, której najtrudniej w szkole stworzyć zakres obowiązków; skończyła ekonomię, pracowała w agencji reklamowej, ale złapała bakcyla edukacji i nie może się wyleczyć; na co dzień dba o promocję szkoły, komunikację naszych wartości, współpracę z bliższymi i dalszymi partnerami; chyba, że zapamięta się w dbaniu o pracowników (tworzy omega strategie employer brandingu), robieniu soku z gumijagód dla przedszkolaków, wyszukiwaniu dla uczniów najmniejszego rozmiaru rękawic roboczych, żeby mogli budować domki i sadzić kwiaty, prowadzeniu warsztatów ekonomicznych dla uczniów; Marta wspiera nas swoim doświadczeniem z zagranicznych szkół w budowaniu metody O!Megi.

Wioletta

Gospodyni szkoły

Największe serce szkoły o jeszcze większym temperamencie. Na co dzień dba o to, by uczniowie spędzali lekcje i przerwy w miłych warunkach i z pełnymi brzuchami. Nie umknie jej żaden rzucony papier („sam magicznie nie poleci do kosza!”), porzucony na stole kubek („jego miejsce jest w zmywarce!”) lub resztki kadrowego obiadu w lodówce („nie zmieści się mleko dla moich dzieci!”). Sama przyznaje, że O!MEGA jest dla niej jak drugi dom, bo tutaj chce się chcieć. A my chcemy, żeby Wioletta już zawsze z nami była!

Podoba Ci się nasz pomysł na edukację?