Zapraszamy na Drzwi Otwarte!

Troszczysz się o rozwój swojego dziecka? Już w marcu 2017 nasze słynne warsztaty dla rodziców!

Chcecie poznać nasze metody wspierania dziecka w swobodnych skokach rozwojowych?

W każdej chwili możecie zapisać do nas swoje dziecko na darmowy tydzień próbny, ale to nie wszystko! Już w połowie marca zapraszamy Was na nasze słynne warsztaty psychologiczne dla rodziców.

Szkolny (fal)start

Warsztaty dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w szkole (pierwszaków)

Kiedy: środa 15.03, godzina 17:00-18:30

Na co rodzice pierwszaków powinni zwracać uwagę?

W temacie „pierwszaków” od kilku lat panuje chaos i jarmark poglądów. Jedni mówią, że dla małych dzieci pójście do szkoły jest za dużym wyzwaniem, inni argumentują, że im wcześniej, tym lepiej. Psychologowie badają tajemniczą „dojrzałość szkolną”, rzadko wyjaśniając co to tak naprawdę znaczy. Tymczasem najbliżej dziecka są rodzice i to oni powinni mieć wiedzę i umiejętności niezbędne do oceny sytuacji oraz wsparcia dziecka w szkolnej adaptacji. O tym jak uniknąć najpoważniejszych błędów i w jaki sposób najefektywniej pomóc dzieciom porozmawiamy na warsztatach.

Zapisy mailowe na adres: szkola@omegaszkola.edu.pl

Jak nie przeoczyć mocnych stron dziecka?

Warsztat dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Jak dostrzegać i wzmacniać kompetencje dziecka?

Coraz więcej mówi się o tym, że dziecko świadome swoich talentów i zasobów ma większą szansę na szczęśliwe życie. Jak wychować człowieka, który wierzy, że umie, uda mu się, potrafi? W jaki sposób prowadzić rozmowy z dziećmi, żeby rosło ich przeświadczenie o tym, że posiadają kompetencje i mają prawo z nich korzystać? Jak rodzic może dostrzec, nazwać i wzmocnić kompetencje swojego dziecka? Z jakimi kompetencjami dzieci się rodzą, a czego muszą nauczyć się od dorosłych? I wreszcie -z czego składa się samoocena dziecka i jak się nią zaopiekować? O tym wszystkim porozmawiamy na warsztatach dla rodziców dzieci w wieku 3-10 lat.

Kiedy: środa 22.03, godzina 10:00-11:30

Pomóż mi dobrze zacząć!

Warsztat dla rodziców uczniów rozpoczynających nowy etap edukacji (1klasa, 4klasa, 7klasa)

Kiedy: sobota 25.03, godzina 12:00-13:30

Jak wspierać dziecko w przejściu na kolejny etap edukacji?

Dzieci i młodzież wielokrotnie w czasie swojego dorastania muszą pokonywać wyzwania. Niektóre skoki rozwojowe przychodzą im bardziej naturalnie, do wykonania innych zaprasza ich sytuacją. Taką specyficzną sytuacją wymagającą od dziecka wysiłku i dostosowania się do nowej rzeczywistości jest przejście na kolejny etap edukacji (klasa 1, klasa 4, klasa 7 szkoły podstawowej). W jaki sposób rodzice mogą wspierać dziecko w pokonywaniu trudności? Jak łączyć wyrozumiałość ze stawianiem nowych wymagań? Co robić, żeby nie zamykać dziecka w roli „już jesteś taki duży, bo idziesz do 7 klasy, więc…”? O tym jak mądrze towarzyszyć dziecku w skokach rozwojowych porozmawiamy na zajęciach dla rodziców.