Lubię się uczyć

Przyszłość będzie inna

Pokonujemy nudę

Poznaj O!MEGA Szkołę

O!MEGA to niepubliczna Szkoła Podstawowa mieszcząca się na Winogradach przy ul. Przełajowej 5 (klasy 1-3) oraz na poznańskich Zawadach przy ul. Koronkarskiej 8 (klasy 4-8 oraz Liceum).
metoda O!MEGA to autorska szkoła, w której relacje są źródłem i siłą napędową uczenia się! Tworząc bezpieczne emocjonalnie środowisko, wspieramy dzieci w odkrywaniu swojego potencjału wobec zmieniającego się świata. Stawiamy na interakcje międzyludzkie, ponieważ bez względu na przyszły cel Uczniów, to one będą kluczowe.
W naszej Szkole dużą wagę przykładamy do podmiotowości dziecka oraz rozwoju kompetencji społecznych, a zdobytą wiedzę osadzamy w praktycznych możliwościach jej wykorzystania.

Stawiamy na metodę

W naszym rozumieniu edukacja to proces - przemyślany i celowy. Dlatego skupiamy się na tworzeniu spójnych, podmiotowych i gwarantujących sukces założeń metodycznych Szkoły Podstawowej i Liceum.

Jak uczymy?

Wiemy, że na każdym etapie edukacji można przekazywać wiedzę w sposób angażujący i fascynujący - przez doświadczanie, eksperymentowanie, dyskutowanie i pracę projektową. Rzetelnie, ale bez nudy. Systematycznie, ale bez poczucia straty czasu.

Jak sprawdzamy wiedzę?

W taki sposób, by informacja zwrotna służyła bardziej Uczniowi niż Nauczycielowi i zawsze pamiętając o zasadzie, że trawa często mierzona wcale nie rośnie szybciej. Bez niezapowiedzianych kartkówek, bez prac domowych czy wyrywkowego odpytywania - właśnie po to, aby nauczyć!

Co z ocenami?

Od oceniania wolimy docenianie. Dlatego traktujemy ocenianie jako integralną część procesu uczenia się, a nie narzędzie do motywowania lub dyscyplinowania. W O!MEGA Szkole zamiast stawiać plusy i minusy – rozmawiamy, a zasady i wymogi ocen tworzymy wspólnie z Uczniami.

Co z egzaminami?

W O!MEGA Szkole Podstawowej i Liceum w pełni realizujemy polską podstawę programową. Przygotowujemy Uczniów do wszystkich wymaganych egzaminów państwowych. Udowadniamy, że można mieć bardzo dobre rezultaty i jednocześnie nie tracić frajdy z uczenia się.