Szkolenia i warsztaty dla rodziców

Co miesiąc nowy warsztat w ofercie!

 zapisy: szkola@omegaszkola.edu.pl

koszt uczestnictwa w jednych warsztatach:

40 zł za osobę / 60 zł para

Rozwijamy się z kosmiczną prędkością!

Nasza szkoła zmienia nazwę i logo

Jako specjaliści w swobodnych skokach rozwojowych, w coraz większej trampolinowej społeczności trenowaliśmy przez ostatni rok tak zawzięcie, że musimy się przesiąść do rakiety szkolnej, żeby latać wyżej i widzieć więcej. We wrześniu 2016 wyrosła nam nasza własna stacja badań kosmicznych w postaci nowego budynku na Przełajowej 5 w Poznaniu. W lutym 2017 na Przełajowej 5 udało nam się zbudować specjalną stację muzyczną, gdzie w nieważkości i swobodzie wyboru kalibrujemy instrumenty i generujemy fale dźwiękowe. W planach mamy kolejny budynek, a mieszkańcy kosmodromu mają pełne ręce roboty wskutek uruchomionych badań naukowych.
 
Dlaczego postanowiliśmy się zmienić? Wszystko wzięło się z realizowanego w sposób pogłębiony holistycznego nauczania dzieci i wychowania ich w świadomości pełnej integralności zjawisk, nim zostaną podzielone na biologię, chemię, fizykę, literaturę, czy wreszcie wiedzę o społeczeństwie.
 
Z debiutów na trampolinowej siatce dydaktycznej w miarę upływu lat przeszliśmy do merytorycznie pogłębionej, autorskiej metody nauczania, wykonaliśmy wielomiesięczne testy, podczas których ciekawość naszych uczniów wystrzeliła nas na orbitę. Zdecydowaliśmy wspólnie odpowiednie dać rzeczy słowo i z małego parku trampolin przekształcić się oficjalnie w poważną naukową stację badawczą, gdzie obserwujemy wysoką przeżywalność udomawianych ślimaków, pracujemy na kolorowej skali PH, jeździmy windą na osi czasu do paru milionów lat przed naszą erą, a znakomicie przygotowani dziewięciolatkowie eksperymentują z programami do montażu filmów.

Bycie w działaniu

Jesteśmy głęboko przekonani, że bycie w działaniu jest dla dzieci i młodzieży najbardziej naturalnym i najbardziej rozwojowym sposobem spędzania czasu. Robienie, doświadczanie, sprawdzanie, eksplorowanie, konstruowanie, dotykanie jest dużo bardziej wartościowe niż trwanie w nudzie. Wysiłki dorosłych w szkole O!Mega koncentrują się na tym, żeby uczyć dzieci stopniowego przejmowania odpowiedzialności za inicjowanie i organizowanie aktywności. Działanie jest wspólnym mianownikiem dla planu pracy szkoły. Stanowi kryterium doboru pracowników (muszą lubić ciągłe trwanie na wysokich obrotach- w pracy i w życiu). Działanie rozumiemy także jako motywowanie dzieci do próbowania nowego. Szanujemy dziecięce „nie”, jednak uparcie zapraszamy do zdobywania doświadczeń pomimo początkowego dystansu czy sceptycyzmu. Dla nas młodzieńcze „nie” jest początkiem, a nie końcem rozmowy z uczniem.

Aktualności

Kim jesteśmy

Poznańska Szkoła O!Mega to przestrzeń świadomej edukacji, w której dzieci od 6 do 18 roku życia doświadczają, uczą się, rozwijają pasje, kształcą kompetencje, chodzą po drzewach, analizują zjawisko urbanizacji, rozwiązują problemy projektowe w czasie warsztatów z design thinking, czytają książki, kodują aplikacje, biorą udział w grach miejskich i uczą się odpowiedzialności za siebie i innych, czyli robią wszystko to, co potrzebne, żeby wyrastać na szczęśliwych, samoświadomych dorosłych, którzy mają świat w zasięgu ręki.

Dołącz do nasPrzekonaj się, o ile więcej można nauczyć się w szkole bez sprawdzianów i ocen. Zamiast dzienników, ławek i dzwonków mamy czas na eksperymenty, dyskusje i wspólne wyprawy. Sprawdź, ile czasu na rozwój swoich zainteresowań możesz odzyskać, przenosząc się do naszej szkoły.My już wiemy ;>

Zapisz się na tydzień próbny w szkole O!Mega

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Polecają nas

Co inni mówią o naszej szkole

Danylo

Z naszej perspektywy Trampolina to coś więcej niż szkoła!

Pochodzimy z Ukrainy. Przyjeżdżając do Polski byliśmy pełni obaw o to jak nasz 8-letni syn poradzi sobie z adaptacją w nowym kraju, nowej szkole. Społeczność Trampoliny przyjęła nas z otwartymi ramionami - rozpoczęliśmy nowe życie bez stresu, barier, poczucia wyobcowania; czuliśmy wsparcie życzliwych, kompetentnych osób na każdym etapie oswajania się z nową rzeczywistością. Z naszej perspektywy Trampolina to coś więcej niż szkoła! Cieszymy się, że tu trafiliśmy!
Małgorzata

Tego szukaliśmy!

Moja najstarsza córeczka zapytana o to, co najbardziej podoba jej się w szkole, odpowiedziała, że Trampolina jest jak jedna wielka Rodzina. Zgadzamy się z nią całkowicie i z dumą i wielką radością budujemy społeczność z dziećmi, rodzicami i kadrą z Naszej szkoły. Tego szukaliśmy - ludzi, wśród których możemy się odnaleźć i których wsparcie czujemy cały czas. Dzięki Trampolinie mamy też więcej czasu dla naszej jednostki rodzinnej - nie tylko dlatego, że nie spędzamy czasu na odrabianiu zadań domowych, ale przede wszystkim dzięki temu, że tak wiele nas łączy z naszymi dziećmi.
IMG_0755m

W Trampolinie dzieci odzyskują naturalną chęć do nauki i eksperymentowania

Wybraliśmy szkołę demokratyczną, ponieważ nasze dzieci w tradycyjnej szkole z roku na rok traciły chęci i zapał do nauki. Decyzja o zmianie była ryzykowna i byliśmy pełni obaw czy to dobry krok. Dziś, po prawie roku, nie żałujemy tej decyzji. Ba! wręcz nie wyobrażamy sobie powrotu do 'systemu'. Trampolina w 'czwartej odsłonie', odświeżona, przestawiona na nowe, dobre tory, to szkoła, do której dzieci nie trzeba zaganiać. Same mają świadomość własnych celów, a dorośli potrzebni są im tylko do pomocy przy wyborze narzędzi do ich osiągnięcia. Do tego społeczność Trampoliny to zgrana paczka, w której każdy znajdzie swoje miejsce.
Olena Zbroszczyk Trampolina

Nasz syn rozwija się w piękny, harmonijny sposób

Dzięki Trampolinie nasze dziecko wzrasta w bezpiecznym, mądrym otoczeniu, z dala od wad systemu publicznego: przymusu, braku indywidualizacji, oderwania od realiów życia codziennego. Może skupić się na tym co najważniejsze, na szukaniu własnej drogi, odkrywaniu siebie, świata i świadomym przeżywaniu. Cieszymy się, że odważyliśmy się pokazać naszemu synowi ścieżkę edukacji demokratycznej.
Trampolina michal_portret

Moje dzieci mają się tu świetnie

Zbilansowana porcja nauki i zabawy bez parcia na wyniki - wszystko w swoim czasie, tak, jak pasuje to do rozwoju dziecka. 7-latka, która świetnie pisze, uczestniczy w zajęciach matematyki z klasą czwartą, a 8-latka, która świetnie czyta, jest lepsza w geografii niż niejeden szóstoklasista. Robią to, co je pasjonuje, w czasie, który jest dla nich najlepszy.
Justyna_Zimna_fot.Joanna_Wozniak-21-kopia

Najbardziej przyjazna i rozwijająca szkoła w Poznaniu

Moja ośmioletnia i siedemnastoletnia córka uczą się w Trampolinie od ponad dwóch lat. To najlepsza szkoła, do jakiej mogły trafić.